Päättäjämme hortoilevat Sipilän johdolla ja katselevat kädet taskuissa he muka keskittävät kaikki ne vähäisetkin älynlahjansa johonkin yhteiskuntasopimukseen? Ajatelkaapa vähän mihin ollaan menossa ja tuolla yhteiskuntasopimuksella saa pyyhkiä Sipiläkin persettään koska sillä ei ole kohta paskankaan väliä.
Suomi ei lähde nousuun sillä kaikki veronmaksajien maksamat verot menevät miesturistien hoivaamiseen ja kohta tulee oikein miesvyöryt rajoiltamme kun ilmat lämpenee ja Venäjältä alkaa tulla miestä tuhansittain.
Siinä miesmiehittäjien vyöryssä suvakkihuorienkin karvoitus saa varman pysyvän jakauksen eikä puutteesta ole puutetta kun aina molokki on jyystämässä suvakin vakoa.
Sipilän ilonhölmöys yhteiskuntasopimus
5
154
Vastaukset
- OlemmeTossunalla
Pakolaiskeskuksilla rahastavat poliitikot saavat toimia vapaasti eikä media ota asiaa esille, mutta miksi? Pakolaiskeskukset toimivat poliitikkojen rahankeruu bisneksessä kuin piilossa ja olisipa mukava tietää kuinka moni kansanedustaja on mukana tuossa pakolaisbisneksessä? Kansa alkaa olla täynnä tätä kieroilua johon poliitikkomme ovat
sotkeutuneet ja samalla kansa ei saisi sanoa mitään mistään ja sensuurilla yritetään estää kansan ääni.
En ole bisneksiä vastaan ole, mutta jos ne bisnekset vaarantavat Suomen turvallisuuden ja maksavat miljardi euroa vuodessa? Samalla omille asunnottomillemme ei löydy asuntoja eikä ilmaista terveydenhoitoa ja omat vanhukset kituvat minimiylläpidolla laitoksissa paskoissaan on se röyhkeän härskiä toimintaa näiltä meidän päättäjiltämme. Samalla mediassa tullaan haukkumaan meitä kansalaisia rasisteiksi jos sanomme jotain pakolaisten hyysäämisestä.
Monet puolueet ovat mukana bisneksissä SPR:n kautta kuin hyväksyttävästi sillä tuo SPR on imuroimassa veronmaksajiemme rahat kuin se tekee verenkin kanssa.- nopeli
Todella, ensimmäinen menojenleikkaus olisi pitänyt panna tähän matujen tulvaan. Sen jälkeen olisi paljon paremmin ymmärretty tämä muu yhteiskuntasopimukseen liittyvä. Se on selvä, että jotain on tehtävä ja olisiko ne pakkolait sen parempia, kuin tämä y-sopimus, joka pitäisi kaikkien hyväksyä. Suitsia pitäisi saada myös näille kyltymättömille suuripalkkaisille AY-johtajille, kuten Piiraiselle, jotka meuhkaavat vain omaan napaansa tuijottaen.
Vielä kaikille osapuolille neuvoksi: Jos jotain saavutetaan, ei pitäisi sitä lapsellista iloa näyttää kaikelle kansalle, se aiheuttaa aina vastapuolessa närkästystä, mikä saattaa osaltaan estää lopullisen yhteisymmärryksen. Sanotaanhan laulussakin:Kell onni on, se onnen kätkeköön. Nämä haukat obtiomiljonäärit , jotka ovat vieneet rahansa ulkomaille verottajan tavoittamattomiin, ovat kyllä hiljaa onnessaan, että moraalitontahan sekin on. - HölmölässäLomailijat
Yhteiskuntasopimus murentuu sille ei voi mitään ja koko hallitus menettää lopullisenkin uskottavuudensa. Pakolaismiehittäjät täyttävät maamme ja veronmaksajien kontolle asetetaan valtavat paineet heidän elättämisestään.
Rikollisuus lisääntyy kun rajavalvontaa ei ole ja kaikki terroristit ja naisten pahoinpitelijät tulevat tänne lomailemaan kun tieto leviää että täällä heitä kestitään ja maksetaan päivärahaa siitä että he ovat muka pakolaisia. - TolkutontaMenoa
"Nazima Razmyarin VOK-bisnes kuittasi 2 790 255,00 €uroa veronmaksajien rahoja vuonna 2015 ja miten hän sama ihminen ilkeää haukkua meitä suomalaisia veromaksajia?" Tämä uutinen saa kyllä verenpaineet nousemaan ja sapen kiehumaan kansalaisissa.
Poliitikot imuroimassa veronmaksajiemme rahat pakolaisbisneksillään. Nykyisessä poliittisessa tilanteessa oikeistohallituksen uskottavuus huolehtia isänmaan asioista on täysin murentunut.
Tämän tunnustaa nyt myös sivistysporvariston poliittinen kolumnisti Jyrki Vesikansa, joka päättää Iltalehden pääkirjoituksensa suosittelemalla Vasemmistoliiton keskeisiä tavoitteita: Leikkauspolitiikan korvaavaa elvytyspolitiikkaa, rohkeita investointilainoja työllisyydenhoitoon, epäoikeudenmukaisten leikkausten perumista ja uusia vaaleja:
Pääkirjoitus päättyy seuraaviin sanoihin: "Reaalinen kilpailukyky on ensisijaista, mutta hetkessä ei luoda ylivoimaisia tuotteita, saati loistavia yritysjohtajia. Tasapainottamisen rinnalla on elvytettävä. Lainaa infra- ja muihin investointeihin saa halvalla. Koulutusleikkauksista on tingittävä. Ennenaikaiset vaalitkin ovat nyt mahdolliset. "
Lue koko Jyrki Vesikansan pääkirjoitus Iltalehdestä: http://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/2016030421218839_pk.shtml
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061