Päättäjämme hortoilevat Sipilän johdolla ja katselevat kädet taskuissa he muka keskittävät kaikki ne vähäisetkin älynlahjansa johonkin yhteiskuntasopimukseen? Ajatelkaapa vähän mihin ollaan menossa ja tuolla yhteiskuntasopimuksella saa pyyhkiä Sipiläkin persettään koska sillä ei ole kohta paskankaan väliä.
Suomi ei lähde nousuun sillä kaikki veronmaksajien maksamat verot menevät miesturistien hoivaamiseen ja kohta tulee oikein miesvyöryt rajoiltamme kun ilmat lämpenee ja Venäjältä alkaa tulla miestä tuhansittain.
Siinä miesmiehittäjien vyöryssä suvakkihuorienkin karvoitus saa varman pysyvän jakauksen eikä puutteesta ole puutetta kun aina molokki on jyystämässä suvakin vakoa.
Sipilän ilonhölmöys yhteiskuntasopimus
5
122
Vastaukset
- OlemmeTossunalla
Pakolaiskeskuksilla rahastavat poliitikot saavat toimia vapaasti eikä media ota asiaa esille, mutta miksi? Pakolaiskeskukset toimivat poliitikkojen rahankeruu bisneksessä kuin piilossa ja olisipa mukava tietää kuinka moni kansanedustaja on mukana tuossa pakolaisbisneksessä? Kansa alkaa olla täynnä tätä kieroilua johon poliitikkomme ovat
sotkeutuneet ja samalla kansa ei saisi sanoa mitään mistään ja sensuurilla yritetään estää kansan ääni.
En ole bisneksiä vastaan ole, mutta jos ne bisnekset vaarantavat Suomen turvallisuuden ja maksavat miljardi euroa vuodessa? Samalla omille asunnottomillemme ei löydy asuntoja eikä ilmaista terveydenhoitoa ja omat vanhukset kituvat minimiylläpidolla laitoksissa paskoissaan on se röyhkeän härskiä toimintaa näiltä meidän päättäjiltämme. Samalla mediassa tullaan haukkumaan meitä kansalaisia rasisteiksi jos sanomme jotain pakolaisten hyysäämisestä.
Monet puolueet ovat mukana bisneksissä SPR:n kautta kuin hyväksyttävästi sillä tuo SPR on imuroimassa veronmaksajiemme rahat kuin se tekee verenkin kanssa.- nopeli
Todella, ensimmäinen menojenleikkaus olisi pitänyt panna tähän matujen tulvaan. Sen jälkeen olisi paljon paremmin ymmärretty tämä muu yhteiskuntasopimukseen liittyvä. Se on selvä, että jotain on tehtävä ja olisiko ne pakkolait sen parempia, kuin tämä y-sopimus, joka pitäisi kaikkien hyväksyä. Suitsia pitäisi saada myös näille kyltymättömille suuripalkkaisille AY-johtajille, kuten Piiraiselle, jotka meuhkaavat vain omaan napaansa tuijottaen.
Vielä kaikille osapuolille neuvoksi: Jos jotain saavutetaan, ei pitäisi sitä lapsellista iloa näyttää kaikelle kansalle, se aiheuttaa aina vastapuolessa närkästystä, mikä saattaa osaltaan estää lopullisen yhteisymmärryksen. Sanotaanhan laulussakin:Kell onni on, se onnen kätkeköön. Nämä haukat obtiomiljonäärit , jotka ovat vieneet rahansa ulkomaille verottajan tavoittamattomiin, ovat kyllä hiljaa onnessaan, että moraalitontahan sekin on. - HölmölässäLomailijat
Yhteiskuntasopimus murentuu sille ei voi mitään ja koko hallitus menettää lopullisenkin uskottavuudensa. Pakolaismiehittäjät täyttävät maamme ja veronmaksajien kontolle asetetaan valtavat paineet heidän elättämisestään.
Rikollisuus lisääntyy kun rajavalvontaa ei ole ja kaikki terroristit ja naisten pahoinpitelijät tulevat tänne lomailemaan kun tieto leviää että täällä heitä kestitään ja maksetaan päivärahaa siitä että he ovat muka pakolaisia. - TolkutontaMenoa
"Nazima Razmyarin VOK-bisnes kuittasi 2 790 255,00 €uroa veronmaksajien rahoja vuonna 2015 ja miten hän sama ihminen ilkeää haukkua meitä suomalaisia veromaksajia?" Tämä uutinen saa kyllä verenpaineet nousemaan ja sapen kiehumaan kansalaisissa.
Poliitikot imuroimassa veronmaksajiemme rahat pakolaisbisneksillään. Nykyisessä poliittisessa tilanteessa oikeistohallituksen uskottavuus huolehtia isänmaan asioista on täysin murentunut.
Tämän tunnustaa nyt myös sivistysporvariston poliittinen kolumnisti Jyrki Vesikansa, joka päättää Iltalehden pääkirjoituksensa suosittelemalla Vasemmistoliiton keskeisiä tavoitteita: Leikkauspolitiikan korvaavaa elvytyspolitiikkaa, rohkeita investointilainoja työllisyydenhoitoon, epäoikeudenmukaisten leikkausten perumista ja uusia vaaleja:
Pääkirjoitus päättyy seuraaviin sanoihin: "Reaalinen kilpailukyky on ensisijaista, mutta hetkessä ei luoda ylivoimaisia tuotteita, saati loistavia yritysjohtajia. Tasapainottamisen rinnalla on elvytettävä. Lainaa infra- ja muihin investointeihin saa halvalla. Koulutusleikkauksista on tingittävä. Ennenaikaiset vaalitkin ovat nyt mahdolliset. "
Lue koko Jyrki Vesikansan pääkirjoitus Iltalehdestä: http://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/2016030421218839_pk.shtml
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k2394329- 173899
Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi383840Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️343835Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.1473728Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k263692Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1243502Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.202964Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!192775Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?2622610