Sipilän ilonhölmöys yhteiskuntasopimus

LoppuuSuvakiltaPuutos

Päättäjämme hortoilevat Sipilän johdolla ja katselevat kädet taskuissa he muka keskittävät kaikki ne vähäisetkin älynlahjansa johonkin yhteiskuntasopimukseen? Ajatelkaapa vähän mihin ollaan menossa ja tuolla yhteiskuntasopimuksella saa pyyhkiä Sipiläkin persettään koska sillä ei ole kohta paskankaan väliä.
Suomi ei lähde nousuun sillä kaikki veronmaksajien maksamat verot menevät miesturistien hoivaamiseen ja kohta tulee oikein miesvyöryt rajoiltamme kun ilmat lämpenee ja Venäjältä alkaa tulla miestä tuhansittain.
Siinä miesmiehittäjien vyöryssä suvakkihuorienkin karvoitus saa varman pysyvän jakauksen eikä puutteesta ole puutetta kun aina molokki on jyystämässä suvakin vakoa.

5

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OlemmeTossunalla

      Pakolaiskeskuksilla rahastavat poliitikot saavat toimia vapaasti eikä media ota asiaa esille, mutta miksi? Pakolaiskeskukset toimivat poliitikkojen rahankeruu bisneksessä kuin piilossa ja olisipa mukava tietää kuinka moni kansanedustaja on mukana tuossa pakolaisbisneksessä? Kansa alkaa olla täynnä tätä kieroilua johon poliitikkomme ovat
      sotkeutuneet ja samalla kansa ei saisi sanoa mitään mistään ja sensuurilla yritetään estää kansan ääni.

      En ole bisneksiä vastaan ole, mutta jos ne bisnekset vaarantavat Suomen turvallisuuden ja maksavat miljardi euroa vuodessa? Samalla omille asunnottomillemme ei löydy asuntoja eikä ilmaista terveydenhoitoa ja omat vanhukset kituvat minimiylläpidolla laitoksissa paskoissaan on se röyhkeän härskiä toimintaa näiltä meidän päättäjiltämme. Samalla mediassa tullaan haukkumaan meitä kansalaisia rasisteiksi jos sanomme jotain pakolaisten hyysäämisestä.
      Monet puolueet ovat mukana bisneksissä SPR:n kautta kuin hyväksyttävästi sillä tuo SPR on imuroimassa veronmaksajiemme rahat kuin se tekee verenkin kanssa.

      • nopeli

        Todella, ensimmäinen menojenleikkaus olisi pitänyt panna tähän matujen tulvaan. Sen jälkeen olisi paljon paremmin ymmärretty tämä muu yhteiskuntasopimukseen liittyvä. Se on selvä, että jotain on tehtävä ja olisiko ne pakkolait sen parempia, kuin tämä y-sopimus, joka pitäisi kaikkien hyväksyä. Suitsia pitäisi saada myös näille kyltymättömille suuripalkkaisille AY-johtajille, kuten Piiraiselle, jotka meuhkaavat vain omaan napaansa tuijottaen.
        Vielä kaikille osapuolille neuvoksi: Jos jotain saavutetaan, ei pitäisi sitä lapsellista iloa näyttää kaikelle kansalle, se aiheuttaa aina vastapuolessa närkästystä, mikä saattaa osaltaan estää lopullisen yhteisymmärryksen. Sanotaanhan laulussakin:Kell onni on, se onnen kätkeköön. Nämä haukat obtiomiljonäärit , jotka ovat vieneet rahansa ulkomaille verottajan tavoittamattomiin, ovat kyllä hiljaa onnessaan, että moraalitontahan sekin on.


      • HölmölässäLomailijat

        Yhteiskuntasopimus murentuu sille ei voi mitään ja koko hallitus menettää lopullisenkin uskottavuudensa. Pakolaismiehittäjät täyttävät maamme ja veronmaksajien kontolle asetetaan valtavat paineet heidän elättämisestään.
        Rikollisuus lisääntyy kun rajavalvontaa ei ole ja kaikki terroristit ja naisten pahoinpitelijät tulevat tänne lomailemaan kun tieto leviää että täällä heitä kestitään ja maksetaan päivärahaa siitä että he ovat muka pakolaisia.


      • TolkutontaMenoa

        "Nazima Razmyarin VOK-bisnes kuittasi 2 790 255,00 €uroa veronmaksajien rahoja vuonna 2015 ja miten hän sama ihminen ilkeää haukkua meitä suomalaisia veromaksajia?" Tämä uutinen saa kyllä verenpaineet nousemaan ja sapen kiehumaan kansalaisissa.

        Poliitikot imuroimassa veronmaksajiemme rahat pakolaisbisneksillään.


      • Nykyisessä poliittisessa tilanteessa oikeistohallituksen uskottavuus huolehtia isänmaan asioista on täysin murentunut.

        Tämän tunnustaa nyt myös sivistysporvariston poliittinen kolumnisti Jyrki Vesikansa, joka päättää Iltalehden pääkirjoituksensa suosittelemalla Vasemmistoliiton keskeisiä tavoitteita: Leikkauspolitiikan korvaavaa elvytyspolitiikkaa, rohkeita investointilainoja työllisyydenhoitoon, epäoikeudenmukaisten leikkausten perumista ja uusia vaaleja:

        Pääkirjoitus päättyy seuraaviin sanoihin: "Reaalinen kilpailukyky on ensisijaista, mutta hetkessä ei luoda ylivoimaisia tuotteita, saati loistavia yritysjohtajia. Tasapainottamisen rinnalla on elvytettävä. Lainaa infra- ja muihin investointeihin saa halvalla. Koulutusleikkauksista on tingittävä. Ennenaikaiset vaalitkin ovat nyt mahdolliset. "

        Lue koko Jyrki Vesikansan pääkirjoitus Iltalehdestä: http://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/2016030421218839_pk.shtml


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      8870
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      307
      6176
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1320
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1277
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1091
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      75
      923
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      847
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      758
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      310
      680
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      666
    Aihe