Karhu on tänään Kuopiossa tuomiokapitulin kuultavana piispan kutsusta. Avustajina SK :lla tuom.J.S. ja saarn.P. N. Terveiset sieltä ovat varmaan entisenlaiset: " Hyvässä hengessä keskusteltiin" Se "riittää" tiedotukseksi. Toivottavasti lehdistö oli paikalla.
Karhu tänään
totuusesiin2
33553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Ylimmäisen papin kartanolla kuulusteltavana kuten Jeesus.
Rautoihin pitäisi rietas karhu panna.
Olihan taas vertaus. Jeesus oli meidän syntien takia. Karhu omien möhlinkien takia. SIINÄ ON TODELLA SUURI ERO.
Oliko Jeesuksella puolustajana tuomari ja senajan saarnaaja mukana ylipapin kartanolla, ei ollut. Eipäs vertailla tällaisilla asioilla, !!!????
Hyvä kommentti totuuseipalatulessakaan!!!
Ulkomailta asti seurataan Suomen kuuluisia karhu joogeja ja taiteilijoita. Kaikki vaan joogaamaan ja kirkot kii, niin ei tartte kuulustella;
http://beforeitsnews.com/animals-pets/2016/03/artist-and-yogi-bears-waking-up-from-hibernation-in-finland-2457314.html
Missä viipyy uutiset karhujen heräämisestä?
Ei ollut puolustajia,nikodemuskin oli josdain hiljaa jonka sana olis voinut jotakin vaikuttaa,mutta sellainen on luonnollinen siveys ja kuollut usko..
EÄLÄ valehtele , Nikodeemus oli Suuren Neuvoston jäsen kute Arimatialainen .
mutta Suuri Neuvisto oli 70 jäsentä .Paljonko 2 /70 oli no 1/35 , = 50% vastaan .
.
Yhtään sanaa ei ole kuulunut vastineksi , joka tietenkin tarkoittaa pahaa heille .
Mutta ehkä hyvää meille. .
.
Nikodeemus oli yksi meistä. Sanoi kristityt ,,samaoin Arimatialainen . .
Taivaan Isä on seurassa mukana ei ole hätää
Toisil on kaamee hätä,JUMALA on antanut veljelle voimaa ja hän kaikessa rauhallisuudessaan kertoo ja opettaa papistonn miehii mikä on oikein ja miten asiat etenöö,kyl meil on nii ihan ristillisyys,pois hätä murhe.
Taivaanisä voi vaikuttaa piispojen kautta herätysliikkeeseemme palauttaen raittiin opin. Kunpa neuvottelijat osoittaisivat tässä hallinnollisessa asiassa nöyryyttä ja lain kunnioittamista. Taivaanisän niin toivoisi piispojen kautta korjaavan sen, minkä GP ja OM ovat hajotustyöllään vieraasta maasta käsin saaneet aikaiseksi.
Taivaanisä voi vaikuttaa Karhun &kumppanien kautta kirkkoomme palauttaen raittiin opin. Kunpa neuvottelijat osoittaisivat tässä hallinnollisessa asiassa nöyryyttä ja lain kunnioittamista, oikeaa tulkintaa ja tarvittaessa muuttamista. Taivaanisän niin toivoisi kristittyjen kautta korjaavan sen, minkä Paavi on hajotustyöllään vieraasta maasta käsin saanut aikaiseksi.
Rukoillaan että TAIVAAN ISÄ antaisi veljille oikeat sanat joilla avata hattupäitten silmät ennenkuin ne lopullisesti muurautuvat umpeen,ihanat veljemme GP JA OM ovat siunattuja kristilyytemme työntekijöitä,voimia työhönne tänä erimielisten aikakautena.
Omanvanhurskauden riettaita ovat.
Sust vaan nyt tuntuu siltä,kyl se helpottaa pian.
Vaino Kristuksen puhdasta evankeliumia vastaan on jatkunut Jellivaarasta käsin jo 20 vuotta. Siitä asti kun nämä iisaksonilaiset siellä vallan saivat.
Jumala rakkaudessaan järjesti tilaisuuden meille Jeesusta seuraaville hyvästellä nämä vääryydentekijät. Hyvä että lakihenkisten oikea karva paljastui aika monille Joensuussa.
"oikia mieli " kun kirjoiti viestis ,palaveri oli jo pidetty .
no parempi myöhään kun ei milloinkaan .
Niin minäkin olen sitä mieltä .Että Separaattorit ovat OV. Riettaita.
ja meille muille asia kyllä helppaa. Sitä mukan kuin HERRA antaa
Luvan. Tähän ,Sanoo Kristus Ilm. 3:18 oman sanansa.
Saadaanko tästä tapaamisesta tiedote? Yhdistykseltä? Kirkolta?
Ei tähän mitään yiedotetta tarvita,täähän on selvää pässinlihaa jo ollu kauan sitten,kirkko menee menojaan kohti lopullista tuhoa.ja heiitää ei oo uhoa!
Toivotaan että Jumala muokkaa ylipapiston sydämen, sielun ja mielen.
Oli niin tai näin, me kuljetaan ynnä saarnaajien ja wanhinten kanssa ja johdolla Jeesuksen viitoittamaa tietä Jeesus vie meitä nyt.
Näin on. Olemme hyvässä turvassa. Tähän paattiin mahtuu hei vielä te vanhat aatamit ja vastaansanojat! Tämä vie perille:)
Luulet vaan . ei Jumala olekieltänyt suuri luulemasta ,mutta
sanonut että nöyrä menestyy jos tiedät mitä se tarkoittaa .
Onko tietoo miten palaveri sujui?
"Kauko"
.
Ei sanallakaan ole mitään selvitetty.
Piispat sai lopputilit!
"AIkun minä olisin mielissäni " mutta todella niin kai ei voitapahtua,
Kaikki hyvin
"irja ulos "
.
Toive ajatus , ei kuulu varmankaan KERHUN kehotukseen .
Tai jos niin Karhun toive . Olisi minun kin toive ,sillä erolla .
että sinä kirjoitit nuo sanat , eikä' karhu..
heh, minä en olisi mennyt.
Ehkä heitä kiinnostaa se, että saavatko rahaa yhä meiltä vai eivätkö.
Kova juttuhan se olisi, jos ihmiset alkaisivatkin maksamaan kirkollisveronsa omaan seurakuntaan.
Vääntö jatkuu, karhu on sitkeä otus näin keväällä, kun ruokahalu on unen jälkeen kova. Yrittävät pojat kääntää jutun itselleen voitoksi puhumalla tuomiokapitulin joukon ympäri.
Virallista tiedotettahan ei tässä liikkeessä ole ennenkään asioista saatu, tuskin nytkään.
Ensin tehdään asiat kuten halutaan ja sitten yritetään saada siihen hyväksyntä.
Ja tämä kaikki pimenosta ,en paremmin sano
Mikä tämä juttu on? Mikä karhu ???
Karhu on sellainen, joka tiettävästi uinuu talvella ja heräilee keväällä. Karhuja on erilaisia. On jääkarhua, harmaakarhua ja mustakarhuakin. Ovat melko vaarallisia, etenkin jos on pennut vieressä. Karhu syö marjoja ja kaikkea muutakin. Karhu on Jumalan luoma.