.... siksi, että hyvätuloisilla toimihenkilöillä ei sopimuksen nykymuodossa ole hävittävää. Häviäjiä ovat vientisektorin duunarit ja muutenkin, jotka tosiasiassa ovat aina neuvotelleet ja tarvittaessa lakkoilleet itselleen nykyisen palkkatason.
TOIMI-henkilöt ovat automaattisesti napsineet itselleen Nuo Prosenttikorotukset mutta tämän lisäksi kasvattaneet palkkaansa LIUTTAMALLA, "järjestely"-varoilla !!
Tosiasiassa toimihenkilöt ovat uloshinnoitelleet itsensä maailmanmarkkinoilla ja nyt he tarvitsevat jälleen duunarin tukea - Siis Duunarin UHRAUTUMISTA !
Toimihenkilöillä ei tässä maassa ole töitä, elleivät duunarit niitä tee. Meillä ei ole mitään vietävää maailmanmarkkinoille ilman duunareita. Duunareiden tulisi tehdä työ nykyistäkin halvemmalla, että vienti vetäisi ja huomaa - toimihenkilöt voisivat jatkaa siivestystään entiseen malliin !!!
Juuri Siksi Sttk ja porrvarillinen AKAVA olivat kiireesti hyväksymässä Porravarihallituksen muilutussopimuksen. Ilman muuta, koska heidän ylisuureksi hinnoiteltu palkkataso voi näin jatkua! Laskut lähetetään kaikille duunareille Veronkorotuksina, jotka tänään on naamioitu tililapussa ELÄKEMAKSUIKSI ja TYÖTTÖMYYSVAKUUTUSMAKSUIKSI. Ei ihme, Kokoomuksen Katiaisen johdolla ja petos-timo on nyt tämän roistosakin päällystakkina !!!
Siksi, duunareiden EI missään tapauksessa pidä mennä hyväksymään tämän tason Epäoikeudenmukaisuutta, jota aiemmin hallituksesta käsin johtivat sosiaalidemokraatit. Tänään PETOS-suomalaiset Petos-Timon johdolla.
Tämäkin härski kusetus-YRITYS, voidaan siis nyt rehellisesti pistää PETOS-soinin niskaan:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14002076/timo-soinin--historialliset---vaalipetokset-
Yhteiskuntasopimus on TOIMI-henkilöiden hanke
tiesitkö.Miksi
1
<50
Vastaukset
- vetävät.retkuun
Tämä on sitä vanhaa tuttua duunarin vedätystä josta ei Rivi-persesutillekaan mannaa jaeta. Potin korjaa petos-soini kokoomuksen liittovaltiopuudelina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399266Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748120Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681635945William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542428Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62142Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821781Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201725Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81525Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921502Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411406