Karhuvuoren kahvila

Onko se kahvila Karhuvuoren s-marketin vieressä yhä kiinni vai miksi verhot on ollut alhaalla päivisin? Tuskin se on johtunut auringosta. Onko suljettu vai mikä juttu on meneillään? Kuka sitä pitää? Millanen henkilökunta?
257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vittuuko se sinulle kuuluu mulkku

Äänestä

Remontti menossa. Tulee kiva ja mukava paikka. Porttikiellon saa kaikki uteliaat paskat, kellä ei oo muuta tekemistä, kun kytätä kahvilan verhoja. Henkilökunta on mukavaa ja osaavaa ja leipotuotteet paikanpäällä leivottuja perinteisiä suomalaisia herkkuja. Mustikkapiirakkaa, korvapuusteja, kristallimunkkeja vadelmasydämellä. Ja hinnat on kohtuulliset, luonnollisesti. Kahvivalikoima on suuri ja teetä on monenmoista..ja virvokkeitä ja pikku suolaista.
Daniel21d voi syödä kotonaan näkkäriä avustuskassistaan, ja katsella, miten verhot pysyy edelleen alhaalla päivisin :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Daniel21d kirjoitti:

Onko se kahvila Karhuvuoren s-marketin vieressä yhä kiinni vai miksi verhot on ollut alhaalla päivisin? Tuskin se on johtunut auringosta. Onko suljettu vai mikä juttu on meneillään? Kuka sitä pitää? Millanen henkilökunta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu