Uusin galluptutkimus on pudottanut persujen kannatuksen 9% ja se merkitsee seuraavissa kuntavaaleissa, että persut saavat YHDEN paikan Iisalmen valtuustoon ja sen paikan ottaa ainut puolueen ideolookkiin uskova meidän yhteinen persu eli hyvin hoidettu jakauksen omaava meijän yhteinen JOOKO.,
Toivottavasti löytyy muitakin jotka uskovat muutokseen, KIITOS JOOKOOLLA.
Toivottavasti löytyy muitakin jotka uskovat muutokseen, KIITOS JOOKOOLLA.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onko tämä se tyyppi jolla on jakaus päälaella?
Vain perussuomalaiset luovat uskoa tulevaisuuteen, vääryys ja korruptio on nujerrettava! Jo nimikin sen sanoo!
Näin voi käydä, sillä kuntavaaleissa puolueella ei ole suurtakaan merkitystä. Kuntavaalit on nimenomaan henkilövaalit. Toisin on sitten eduskuntavaaleissa, enkä usko että perussuomalaiset jättävät puolueen gallupeissa nähdyin luvuin.
Onko nyt eduskuntavaalit tulossa? Väliajoilla ei merkitystä, jos loppuaika on paras.
Timo Soini on jo siirtynyt takavasemmalle, huutolaispoika Lindström hoitaa takiaispuolueen asioita. Onhan se aivan hellyttävää nähdä miten tässä vielä jotkut persuparat rakentelevat unelmahöttöä.