emoksi / sceneksi pyrkivät

ite oon 14-vuotias tyttö ja yritän muokata itsestäni emoa :) ois tosi kiva jutella joittenkin 13-16 vuotiaiden emojen/emoksi pyrkivien kanssa ja myös scene-tyylisten kanssa, ja kertoo kaiken laisista näihin tyyleihin liittävistä ostoksista. tänne vois laitta kik nimiä oma kik nimeni on: christ1311. kiitos jojo jos tulee joitain iinnostuneita :)

10

277

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 244544

      Haittaako jos olen 17v?

    • kikkijy

      Ite aloin näyttää emolta jo 11v

    • scenetythe

      rupeet vaa hiljalleen käyttää mustia vaatteita, bändipaitoja jne. sulla ei oo viel yhtään kiire! (:

    • Piima_killu

      HEI!
      Olen 63 000e/kk tienaava kirurgimies, 45v pk-seudulta. Kokemusta löytyy yli 25v ajalta.

      Anteeksi nuoret emo/scene neidot ja emoksi pyrkivät, mutta ette miellytä silmääni yhtään. Turha sitten tulla tänne Suomi24:ään itkemään jos ei löydy poikaystävää. Hyi olkoon senkin satanistiset rautanaamat! Pandasilminenne ja rumine vaatteinenne.... huoh. Näytätte silmiini vaan halvoilta.... hyh olkoon.

      Elegantti goottityyli ja rokkarilook voi näyttää jopa hienolta ja jotkut gootit ovat hyvin kauniita. MUtta emot ovat vain apinoivia itsetuhoisia paskoja :)

      ps. Tulkaa vastaanotolleni, niin poistan lävistyksenne, shokkivärit hiuksista ja epämieluisat vaatteet ja annan teille lähetteen stylistille! Näin teistä tulee aivan ihania tusinabimboja :)

      • emotyt

        mistäköhän johtuu että herra on eksynyt tälle sivulle? olen kuullut mone moista haukkua tyylilleni mutta nyt veit voiton. tuo yleistys ettei emot/scenet saa poikaystäviä tyylinsä takia on täysin väärä, itse tosiaan olen emo ja silti minulla on poikaystävä eikä häntä haittaa olenkaan pukeutumisen ei se tee minusta huonompaa kuin sinusta joka pukeudut ''oikein''. ja sitten sekin vielä on pitänyt tunkea tuhon mukaan että emot olisivat itsetuhoisia, ihan hyvin jotkut voivat olla mutta niin voivat myös ''tavallisesti pukeutuvat''. Yhden kaverini kanssa olemme tunteneet liki 10vuotta häntä kään ei ole ikinä haitannut tyylini. Joten ole hyvä ja rupea puhumaan kuin 45-vuotias.

        ja sitten keskustelun aloittajalle: aina on kyllä ollut niin että emoja on pidetty huonompina mutta jos oikeasti pidät tästä tyylistä niinet anna muiden mielipiteiden vaikuttaa tyyli lähtee pikku hiljaa eikä sen kanssa ole kiire. oli mukava juttella hauskat päivän jatkot teille :)


    • Alotat vaikka viiltelemällä & huomiohuoraamalla netissä :)

      • hehheh, koska haluan tulla emoksi pitää minun viillellä vai?


      • kuun.valoa2 kirjoitti:

        hehheh, koska haluan tulla emoksi pitää minun viillellä vai?

        Just niin ;)


      • Poika-01 kirjoitti:

        Just niin ;)

        no täytyyki tehä nii :P


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      59
      4054
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      94
      2419
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2072
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1803
    5. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      26
      1601
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1536
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1222
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1148
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      110
      1125
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1062
    Aihe