emoksi / sceneksi pyrkivät

ite oon 14-vuotias tyttö ja yritän muokata itsestäni emoa :) ois tosi kiva jutella joittenkin 13-16 vuotiaiden emojen/emoksi pyrkivien kanssa ja myös scene-tyylisten kanssa, ja kertoo kaiken laisista näihin tyyleihin liittävistä ostoksista. tänne vois laitta kik nimiä oma kik nimeni on: christ1311. kiitos jojo jos tulee joitain iinnostuneita :)

10

315

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 244544

      Haittaako jos olen 17v?

    • kikkijy

      Ite aloin näyttää emolta jo 11v

    • scenetythe

      rupeet vaa hiljalleen käyttää mustia vaatteita, bändipaitoja jne. sulla ei oo viel yhtään kiire! (:

    • Piima_killu

      HEI!
      Olen 63 000e/kk tienaava kirurgimies, 45v pk-seudulta. Kokemusta löytyy yli 25v ajalta.

      Anteeksi nuoret emo/scene neidot ja emoksi pyrkivät, mutta ette miellytä silmääni yhtään. Turha sitten tulla tänne Suomi24:ään itkemään jos ei löydy poikaystävää. Hyi olkoon senkin satanistiset rautanaamat! Pandasilminenne ja rumine vaatteinenne.... huoh. Näytätte silmiini vaan halvoilta.... hyh olkoon.

      Elegantti goottityyli ja rokkarilook voi näyttää jopa hienolta ja jotkut gootit ovat hyvin kauniita. MUtta emot ovat vain apinoivia itsetuhoisia paskoja :)

      ps. Tulkaa vastaanotolleni, niin poistan lävistyksenne, shokkivärit hiuksista ja epämieluisat vaatteet ja annan teille lähetteen stylistille! Näin teistä tulee aivan ihania tusinabimboja :)

      • emotyt

        mistäköhän johtuu että herra on eksynyt tälle sivulle? olen kuullut mone moista haukkua tyylilleni mutta nyt veit voiton. tuo yleistys ettei emot/scenet saa poikaystäviä tyylinsä takia on täysin väärä, itse tosiaan olen emo ja silti minulla on poikaystävä eikä häntä haittaa olenkaan pukeutumisen ei se tee minusta huonompaa kuin sinusta joka pukeudut ''oikein''. ja sitten sekin vielä on pitänyt tunkea tuhon mukaan että emot olisivat itsetuhoisia, ihan hyvin jotkut voivat olla mutta niin voivat myös ''tavallisesti pukeutuvat''. Yhden kaverini kanssa olemme tunteneet liki 10vuotta häntä kään ei ole ikinä haitannut tyylini. Joten ole hyvä ja rupea puhumaan kuin 45-vuotias.

        ja sitten keskustelun aloittajalle: aina on kyllä ollut niin että emoja on pidetty huonompina mutta jos oikeasti pidät tästä tyylistä niinet anna muiden mielipiteiden vaikuttaa tyyli lähtee pikku hiljaa eikä sen kanssa ole kiire. oli mukava juttella hauskat päivän jatkot teille :)


    • Alotat vaikka viiltelemällä & huomiohuoraamalla netissä :)

      • hehheh, koska haluan tulla emoksi pitää minun viillellä vai?


      • kuun.valoa2 kirjoitti:

        hehheh, koska haluan tulla emoksi pitää minun viillellä vai?

        Just niin ;)


      • Poika-01 kirjoitti:

        Just niin ;)

        no täytyyki tehä nii :P


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      186
      6553
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      99
      5461
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      124
      3431
    4. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      245
      3325
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      86
      2408
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2135
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1806
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      50
      1732
    9. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      47
      1694
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1386
    Aihe