emoksi / sceneksi pyrkivät

ite oon 14-vuotias tyttö ja yritän muokata itsestäni emoa :) ois tosi kiva jutella joittenkin 13-16 vuotiaiden emojen/emoksi pyrkivien kanssa ja myös scene-tyylisten kanssa, ja kertoo kaiken laisista näihin tyyleihin liittävistä ostoksista. tänne vois laitta kik nimiä oma kik nimeni on: christ1311. kiitos jojo jos tulee joitain iinnostuneita :)

10

285

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 244544

      Haittaako jos olen 17v?

    • kikkijy

      Ite aloin näyttää emolta jo 11v

    • scenetythe

      rupeet vaa hiljalleen käyttää mustia vaatteita, bändipaitoja jne. sulla ei oo viel yhtään kiire! (:

    • Piima_killu

      HEI!
      Olen 63 000e/kk tienaava kirurgimies, 45v pk-seudulta. Kokemusta löytyy yli 25v ajalta.

      Anteeksi nuoret emo/scene neidot ja emoksi pyrkivät, mutta ette miellytä silmääni yhtään. Turha sitten tulla tänne Suomi24:ään itkemään jos ei löydy poikaystävää. Hyi olkoon senkin satanistiset rautanaamat! Pandasilminenne ja rumine vaatteinenne.... huoh. Näytätte silmiini vaan halvoilta.... hyh olkoon.

      Elegantti goottityyli ja rokkarilook voi näyttää jopa hienolta ja jotkut gootit ovat hyvin kauniita. MUtta emot ovat vain apinoivia itsetuhoisia paskoja :)

      ps. Tulkaa vastaanotolleni, niin poistan lävistyksenne, shokkivärit hiuksista ja epämieluisat vaatteet ja annan teille lähetteen stylistille! Näin teistä tulee aivan ihania tusinabimboja :)

      • emotyt

        mistäköhän johtuu että herra on eksynyt tälle sivulle? olen kuullut mone moista haukkua tyylilleni mutta nyt veit voiton. tuo yleistys ettei emot/scenet saa poikaystäviä tyylinsä takia on täysin väärä, itse tosiaan olen emo ja silti minulla on poikaystävä eikä häntä haittaa olenkaan pukeutumisen ei se tee minusta huonompaa kuin sinusta joka pukeudut ''oikein''. ja sitten sekin vielä on pitänyt tunkea tuhon mukaan että emot olisivat itsetuhoisia, ihan hyvin jotkut voivat olla mutta niin voivat myös ''tavallisesti pukeutuvat''. Yhden kaverini kanssa olemme tunteneet liki 10vuotta häntä kään ei ole ikinä haitannut tyylini. Joten ole hyvä ja rupea puhumaan kuin 45-vuotias.

        ja sitten keskustelun aloittajalle: aina on kyllä ollut niin että emoja on pidetty huonompina mutta jos oikeasti pidät tästä tyylistä niinet anna muiden mielipiteiden vaikuttaa tyyli lähtee pikku hiljaa eikä sen kanssa ole kiire. oli mukava juttella hauskat päivän jatkot teille :)


    • Alotat vaikka viiltelemällä & huomiohuoraamalla netissä :)

      • hehheh, koska haluan tulla emoksi pitää minun viillellä vai?


      • kuun.valoa2 kirjoitti:

        hehheh, koska haluan tulla emoksi pitää minun viillellä vai?

        Just niin ;)


      • Poika-01 kirjoitti:

        Just niin ;)

        no täytyyki tehä nii :P


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      223
      10572
    2. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      48
      9831
    3. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      179
      8434
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      304
      7888
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      193
      6735
    6. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      8
      6562
    7. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      90
      6133
    8. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      68
      5973
    9. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      30
      5769
    10. Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan

      Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit
      Maailman menoa
      103
      5007
    Aihe