Niin ei mitää havaintoa sisäpiiritiedosta, vaan toimittiin täysin rehellisesti ja omat rahat pelastaen. Näin on maan tapa jota ei kuitenkaa saa TUNNUSTAA KOSTA VIRANOMAINEN saattaa puuttua sisäpiiritietojen väärinkäyttöön ,mutta ei sillä hekin käyttävät tietoa hyödyksi.....kyllä elämä on ihanaaa....sehän on vaan rahaa.
RKP ja Kok. Puhdistaa Nokianrenkaat irtorahasta
Jee342
4
<50
Vastaukset
- aasin_tuntija
Kyllä tämmöinen toiminta pitää saada oikeuteen ja vastuulliset tuomittua ja vilpillisesti saadut rahat hyvityksiin.
Väitteet että Suomessa ei ole korruptiota ovat valhetta. Suomessa lainsäädäntö ei ole riittävällä tasolla. - hjuk896
Jos on SIKArikas RKP-läinen niin ei edes SYYTELLÄ.
- Luotto-jonkkikset--
.
"Ja ruots fondirahaan ryhtyneet luotto-jonkkikset hoitaa aina vapautukset"
.- fgrt567
Joo on se tosi mahtavaa.....teki mitä tahansa aina silitellään päätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1362051
- 1211425
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3321203Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401180Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni631132IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31131- 1411109
- 491089
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470947Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98945