ON OLLUT ILO SEURATA LEHTIEN VÄLITYKSELLÄ HÄMEENLINNALAISTA JÄÄKIEKKOA NAISTEN PIIRISTÄ
TSEMIÄ HPK
7
247
Vastaukset
- Poltinaho
HPKssa Hassinen hoitaa. Kuinkahan kauan? Tuli potkut jäähallien pomohommista. Lehdet kirjoitti ensin että syynä oli se kun naisten manageri Hassinen vuokrasi johtamansa työväenyhdistyksen talon rikollisjärjestö Canonballille. Sitten sanottiinkin että se johtui kun Hassinen oli tilannut olemattomia kopiokoneita joltain firmalta sadoilla tonneilla ja oli samalla saanut tältä firmalt muutaman kymppitonni sponsorirahaa tyttärelleen. Juttu vaan ehti mennä vanhaksi että tuomiota ei tullut.
- Keskisuomee
Ostoporukka vaan ei tiedetä millä rahalla. Tais olla hopee häpee.
- huolestuttavaltanäyttää
No tuskinpa on mikään ostoporukka, mutta toki kerho niin kuin jyppikin houkutteli pelaajia omaan joukkueeseen. Eikä siinä tietenkään mitään väärää ole että joukkueet pyrkivät haalimaan joukkueeseen pelaajia, mutta valitettavasti usein käy niin että kun on vähäinen määrä niitä hyviä pelaajia niin ne muutamat hyvät sitten hakeutuu pariin kolmeen seuraan ja seuraus on se mikä tämänkin kauden sarjassa nähtiin. Paljon isompi ongelma on se että lähes kaikki seurat laiminlyö oman junioritoiminnan ja sehän johtaa siihen että uusia hyviä pelaajia tulee vähän ja sitten tämä oravanpyörä on valmis eli ei auta kun houkutella muilta pelaajia kun ei itse pystytä tuottamaan pelaajia.
- kikkaviis
Eikös tuohon junioritoimintaan ole niinkin helppo ratkaisu kuin se että vaaditaan että joikasella sm-sarjan joukkueella pitää olla vähintään kaksi kenttää omia kasvatteja kokoonpanossa joka pelissä. Eihän tuo vaadi kuin sääntömuutoksen.
- gojypgo
Eikös sm-sarjassa pelata mestaruudesta eikä jostain junnutoiminnasta?
- Örkki33
Hyvä HPk laadukasta toimintaa.
- Jypin.akat
Jypin akat voitti mestaruuden ja Jypin akat. säilytti mestis-paikkansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.707946Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m846015Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,765492Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot665415Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1124687Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1182422Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41301Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61287Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa421119Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko491089