Joka toinen aloitus naiskansanedustajan haukkumista. Puuttui sieltä monta pyydettyä miestäkin ja yksi viimehetkellä perunut.
Feministiä on parjattu jo ainakin kaksi kuukautta päivittäin. Tärkeimpänä haukkumisen kohteena ulkonäkö.
Muslin kanssa avioitunut tai seurusteleva nainen on h--- ja kaikkea muuta naisten halveksumista. Samoin vapaaehtoistyötä tekevät.
Näinkö me suomalaiset miehet naisia arvostamme ja kohtelemme? Tämä on sitä paljon mainostettua länsimaista sivistystä, johon ei muualla ylletä?
Miksi naisia pilkataan ja solvataan?
21
56
Vastaukset
- Ei.ole.eikä.tule
Mitä veikkaat, onko sillä haukkujalla naista? ;)
- Harhaanjohtajat
Lusupultu peräkamari on ylisin sitten huono pistäjä juoppo, eiköhän nämä ylitä kaiken muun, jotta muutamasta lausahduksesta ei viitsisi edes noteerata, vaikka ne sattuvatkin kohilleen niin napakasti vielä isokitakiekuja.
- kiitollinen
Sama trendi se on muuallakin. Naistutkijat, toimittajat, blogistit saavat vihapostia ja heitä vainotaan miehiä huomattavasti enemmän. Jopa heidän perheitään uhkaillaan. Niin pitkälle on sukupuolittunut viha mennyt näillä "naisten puolustajilla".
En olisi vielä 90-luvulla uskonut tällaista 2016 näkeväni. Hienoa, että sentään joku mies nousee täälläkin tällaista kirjoittelua vastaan.- SpidersWeb
Hyysäreille ja medialle. Tyhmyytenne ansiosta verkko kiristyy ja sehän on tarkoituskin.
En ole Ilja, mutta tehän lankeatte suoraan ansaan.
- Lvkckckck
Pornotähti on ainoa nainen jota peris arvostaa.
- momoperikset
Eivät arvosta, koska ovat homoja.
- Artikul
momoperikset kirjoitti:
Eivät arvosta, koska ovat homoja.
Hienoa. Et osaa edes oikeinkirjoitusta.
momoperikset
4.3.2016 19:13 - hahhahaaa
Artikul kirjoitti:
Hienoa. Et osaa edes oikeinkirjoitusta.
momoperikset
4.3.2016 19:13Sekö sinua homoa nyt harmittaa? :D
- Artikul
hahhahaaa kirjoitti:
Sekö sinua homoa nyt harmittaa? :D
Näin jämptinä peräkammarin homona kyllä.
- peris.tuli.kaapista
hahahaaa :D
- niin.säälittävää
Ja taas näkyy kuinka yksinäinen juoppo suvakki, on tumputtanut suurimman osan ketjun vastauksista. Tämähän on tuttua tuolle aivottomalle sekopäälle.
- homoperikset
Monikin homo inhoaa naisia.
- sadfsadfsad
Niinkö?
Mistä ja miten sinä sen voit tietää?
MIkäli väittämäsi pitäisi paikkansa, eivätkö heterot sitten vastaavasti inhoaisi samaa sukupuolta olevia?
Ai miksei muka?
- normimiesjatkoi
Yhtään vastausta ei tullut naisten parjaajilta. Ellei sitten tuota epämääräistä lupaa parjata ja solvata niitä, jotka ovat töissä mediassa tai suhtautuvat positiivisesti maahanmuuttoon oteta lukuun. Siinäkään ei kerrota miksi juuri naisia saa halventaa, saman työn tehneitä miehiä ei haukuta ollenkaan tai korkeintaan vasemmistolaisiksi.
Pitänee vetää se johtopäätös, että haukkujien mielestä naiset ovat yksinkertaisesti huonompia ihmisiä ja heidän pitäisi olla hiljaa kuin entisessä seurakunnassa. Olen erimieltä!
Sukupuolista suuntautumista ei yksikään ajatteleva yksilö tähän asiaan sekoita.
Herätkää isät! Tällaista kohteluako haluatte tyttärillenne?
Nyt se joka alkaa jankata mutta mitä muualla tapahtuu, voi jankata sitä siellä muualla. Tässä on nyt kyse tästä palstasta ja Suomesta. Pysytään kerrankin asiassa.- isoisäjo
Sinulla oli ihan liian suuret odotukset haukkujien potentiaalista ilmaista itseään. Siksi he jankkaavat samoilla sanoilla ja tekevät aina samoja aloituksia ja roskalinkkejä, koska eivät osaa argumentoida itse asiaa. Odotettavissa oli korkeintaan: niin mutta kun nekin sanoivat niin -tyylistä hiekkalaatikkoargumentaatiota.
Aiemmin luultiin räyhäämisen olevan hyväksi. Luovan jonkinlaisen purkautumisen tien. Nyt käsitys on muuttuut ja vihanlietsojien toistannan tuhovan erityisesti heitä itseää, mutta normalisoivan myös epäasiallista kielenkäyttöä.
Hyvä, että otit asian puheeksi. Saattaa siinä naisten sorsimisessa välillä olla mukana niitäkin, jotka eivät vain ole pysähtyneet ajattelemaan asiaa kunnolla. - sdaopifuaspoifuaspo
Femakko on emakko, mitä sitä sen enempää pohtimaan.
Jos latelee älyttömyyksiä, on syytä varautua siihen, että niitä kommentoidaan. Ei kai siinä sen kummempaa.
Ja mitä suurempia ovat älyttömyydet, sitä rankempia ovat kommentit.
Sitä saa, mitä tilaa. Jos ei kestä kommetteja, kannattaa pitää pää kiinni. - jljlkjll
sdaopifuaspoifuaspo kirjoitti:
Femakko on emakko, mitä sitä sen enempää pohtimaan.
Jos latelee älyttömyyksiä, on syytä varautua siihen, että niitä kommentoidaan. Ei kai siinä sen kummempaa.
Ja mitä suurempia ovat älyttömyydet, sitä rankempia ovat kommentit.
Sitä saa, mitä tilaa. Jos ei kestä kommetteja, kannattaa pitää pää kiinni.Tyypillinen peräkammarin homon kommentti.
- säälittävä_pelle_olet
jljlkjll kirjoitti:
Tyypillinen peräkammarin homon kommentti.
Ja tyypillinen homo-ongelmaisen murkku-luuserin vastakommentti.
Ymmärrätkö sinä lapsi-polo edes sitä, mitä homo tarkoittaa?
Tai femakko?
- Meteliforever
Taitaa siellä Lieksassa olla maan tyhmimmät ja ehkä rumimmatkin akat. Normaalit muijat lähtevät sieltä veks heti kun voivat.
- TottaJep
Normaalit muijat ja normaalit miehet lähtee töihin ja opiskelemaan. Jää vaan perismuijat ja perismiehet kuppaamaan taikaseinää.
- jlkjk
TottaJep kirjoitti:
Normaalit muijat ja normaalit miehet lähtee töihin ja opiskelemaan. Jää vaan perismuijat ja perismiehet kuppaamaan taikaseinää.
heh :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399277Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748153Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681645977William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542437Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62146Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821789Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201727Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81561Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921517Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411410