Oletko temperamenttinen luonne? Entä onko kaivattusi? Vai enemmän tasainen ja rauhallinen? Oletko mies vai nainen?
Temperamenttinen vai ei?
Tulinenvaiei
18126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Minä olen tulinen. Yllättävää kuitenkin, minulla on matala verenpaine vaikka kuohuva luonne onkin.. En tiedä hänestä.. Voi olla minua tasaisempi, mutta epäilen, että tulisuuteni saattaa kyllä kiihottaakin häntä. Joskin voi myös huvittaa häntä.
Sama täällä. Tulinen, mutta verenpaine hyvin alhainen. Kaivattuni on rauhallinen. Tuo mitä loppuun kirjoitit, voisi olla myös minun kirjoittamaani, mutta kylläkin puhtaasta mielikuvituksesta kotoisin.
Temperamenttinen olen. Tai tavallaan en, mutta silti luonnetta löytyy tarvittaessa. En tiedä hänestä.
Olen tunneihminen. Näytän tunteeni avoimesti, ilot ja surut. Mutta en suutu helposti. Kun minua tai läheisiäni kohdellaan epäoikeudenmukaisesti, minusta tulee vahva taistelija ja silloin myös suuttumus tulee esiin.
Aika paljon ollaan samanlaisia sukupuoli mukaan lukien :D Hän on kyl vähän minua tulisempi luonteeltaan.
Sopeutuvainen, aktiivinen, joustava, räiskyvä, lempeä. Sellainen sekamelska taidan olla. :)
Hän ei kuulemma hermostu koskaan. Mitä epäilen. Varmasti saisin herneen tai kaksi hänen hienoon nenäänsä ;)
Räkävarastoko "hieno"?
Ei ole mikään varasto! Sen kautta happi kulkeutuu hänen ainutlaatuisiin aivoihinsa. Sillä hän nuuhkii niskaani (haaveissani).
Harvoin suutun kunnolla, mutta olen hyvin tunnettu omissa piireissäni siitä että sitten kun se tapahtuu niin kyllä se tulinen on.
Yleensä en jaksa tehdä numeroa mistään pienistä koska nuo suuret tunteet jotenkin väsyttävät liikaa. Kiihtyminen sinne ihan äärilleen on tosi väsyttävää ja siitä tule niin pahamieli. En siksi oikein jaksa sellaista. Tuiskasuja saattaa tulla eli sellaisia että tiuskasen yhdellä kireämmällä sävvyllä sanan tai lauseen. Sitten hiljenen ja tilanne oli siinä.
Viimeksi ihan kunnolla suutuin kun minua uhattiin väkivallalla. Siitä syntyi kunnon tulinen tappelu, kun menetin täysin malttini. Tosin myös hiljenin ensimmäisenä (joka ei minun tapaistani yleensä ole) Katsoin vain pettyneenä kyyneleet silmissä sitä sanojaa ja lähdin vihaisena käveleen pois.
Jostain roskista lattialla tai väärin asetellusta lauseesta,en jaksa ottaa tuollasta kamalaa tappelua. Kyllä se minun totaali hermostumisen aiheet liikkuu yllä kuvatun mittakaavan asioissa.
Sää saat miehet mustasukkaiseks! Sitoutumattomuutes saa miehet hulluiks, si käy noin. Kuumennat tunteit ku haluut vaa olla sinkku. Sää oot vaikee vallottaa ja omistaa.
Olen aina ajatellut olevani tunneihminen, mutta yllätyn kun huomaan ajattelevani myös asioita käytännöllisistä syistä. Olen sellainen analyyttinen pohdiskelija ja tykkään näyttää tunteitani tekojen kautta. En ehkä helposti näytä tunteitani, on ikään kuin "maski" naamalla. Tämä saattaa johtua kuitenkin kasvatuksesta/henkilöhistoriasta eli on opittu tapa. Jonkun verran koen, että kasvuympäristössäni on ollut sellainen ilmapiiri, että varsinkin negatiivia tunteita ei ehkä ole ollut luvallista näyttää. Nykyisin mun työssäkin negatiivisia tunteita ei voi näyttää, kun ihmisten parissa työskentelen ja se aiheuttaa tunnekuormitusta. Muuten olen yleensä aika rauhallinen, mutta saatan nopeasti tulistua. Lepyn vastaavasti todella nopeasti. Vaikkakaan tunteellisuus ei aina näy päällepäin, niin olen kuitenkin erittäin herkkä. En tunne kaipaamaani henkilökohtaisesti, mutta olen nähnyt kun hän tulistuu. Luulen, että hän on myös todella todella herkkä ja loukkaantuu helposti.
En oikein osa sanoa itsestäni. Usenmiten minua on sanottu kärsivälliseksi, mitä kyllä vahvasti epäilen. Luulen, että hän on rauhallinen, mutta oikukas jollain tapaa, mutta onko hän tulinen..KYLLÄ!! Hän on erittäin hot mies. Sitä hän ainakin varmasti on. Huh Huh ;D
Minä olen TULISIELU
Ei voi mitään
Siksi olisikin kiva jos joku rauhallinen...(*_*)
P'ääsääntöisesti aika rauhallinen, mutta tilanteiden vaatiessa kyllä aika tiukka, jopa kiukustun.
Hän on päällisin puolin rauhallinen, mutta sisältä tulisieluinen ja syvästi tunteva. Minä puolestani tämmöinen lapatossu.
Hirveä viilipytty olen.
Miten milloinkin, siten silloinkin.