Keppihallituksen kyykyttämissopimus

kyykyytys

Patruuna Sipilän "keppihallituksen" "kyykyttämissopimus" ei mennyt läpi, mutta mutta yhteiskunnan vähäosaisilta leikattaan ilman sopimusta.

5

80

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nykyisessä poliittisessa tilanteessa oikeistohallituksen uskottavuus huolehtia isänmaan asioista on täysin murentunut.

      Tämän tunnustaa nyt myös sivistysporvariston poliittinen kolumnisti Jyrki Vesikansa, joka päättää Iltalehden pääkirjoituksensa suosittelemalla Vasemmistoliiton keskeisiä tavoitteita: Leikkauspolitiikan korvaavaa elvytyspolitiikkaa, rohkeita investointilainoja työllisyydenhoitoon, epäoikeudenmukaisten leikkausten perumista ja uusia vaaleja:

      Pääkirjoitus päättyy seuraaviin sanoihin: "Reaalinen kilpailukyky on ensisijaista, mutta hetkessä ei luoda ylivoimaisia tuotteita, saati loistavia yritysjohtajia. Tasapainottamisen rinnalla on elvytettävä. Lainaa infra- ja muihin investointeihin saa halvalla. Koulutusleikkauksista on tingittävä. Ennenaikaiset vaalitkin ovat nyt mahdolliset. "

      Lue koko Jyrki Vesikansan pääkirjoitus Iltalehdestä: http://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/2016030421218839_pk.shtml

    • puurot_ja_vellit

      Mistä mahtaa Suomen nykyinen tilanne johtua. Onko nykyinen hallitus ottanut kaiken velan?

      • rajalta

        Suunsoitto on ihan turhaa,ei sillä suomen taloustilannetta yhtään saada paremmaksi. Onnettomampi olis tilanne ,jos TAAS olis olis hallitus, joka pelkäis seuraavia vaaleja,eikä näinollen pystyis mitään edes yrittämään.

        Huonona aikana ei lähetä hallitukseen oman ja puolueen kannatusta lisäämään.
        Siellä ollaan siksi, että tunnetaan vastuuta maan asioista nykyään ja tulevista sukupolvistakin.

        Nuille suunsoittajille en anna suurta arvoa,siihen pystyy ihan kuka hyvänsä.


    • 4021

      " TORPPARIT " SAAVAT MAISTAA NYT " KEPPIHALLITUKSEN " JA VALTAAPITÄVIEN KEPPIÄ SELKÄNAHASSAAN ! MUTTA KESÄLLÄ LÄHDETÄÄN JOUKOLLA TOREILLE ! . SE PARHAITEN NAURAA JOKA VIIMEKSI NAURAA ! .

    • TOSIKUIVSE

      TÄMÄ SAIRAS SSS ATSIHALLITUS EI OLE MITÄÄN HYVÄÄ SAANUT AIKAAN

      KEPU PETTURIT PERPANSSIEN TAKINKÄÄTÄJÄ TÖRKYKASAT KOKKAREIDEN SIKANISKAT.

      SUOMEN HISTORIAN HUONOIN HALLITUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      102
      3494
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      3147
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      434
      2654
    4. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      80
      2443
    5. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      85
      2418
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      96
      2096
    7. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      42
      2094
    8. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      49
      1701
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      22
      1700
    10. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1686
    Aihe