Lexus LC coupe

350

Siinä auto joka on erittäin, erittäin kaunis. Oliko nyt genevessä esitelty siis ihan tuotantomalli? Minun käsitykseni mukaan on ja toivottavasti onkin. Liekö RC muotoiltu tarkoituksella kummallisen näköiseksi, koska jotain paljon parempaa oli jo tulossa..

4

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onhan_noita_unelmia

      esitelty ennenkin mutta montako kappaletta suomalaisilla on varaa ostaa. Täällä pitäisi panostaa uuden Ladan maahantuontiin. Se olisi arkirealistinen teko sosialistisessa maassa. Turha täällä on Lexuksista keskustella kun vain muutama ihminen pystyy sellaisen uutena edes hankkimaan, oli se sitten kuinka hyvä tahansa.

    • Jyrpä

      Kyllä kelpais RC F aivan hyvin, mutta kun hillot ei riitä. Käytettyyn sedaniin on tyytyminen.

      • Sekin_ok

        jos käytettyyn malliin tyytyy, kaikkihan kuitenkin käytetyillä ajavat, kuka enemmän ja kuka vähemmän käytetyllä. Luotettavuuden ja helppohoitoisuuden saat joka tapauksessa mutta todellista voimaa vain isommissa malleissa.


    • pärstäkerroin

      Vanhemmat lexut mielestäni mitäänsanomattomia. Linjat kovin tutun näköisiä sillä tavalla, että ilkeämielinen syyttäisi kopioinneista.

      Nämä uudet eivät tosiaankaan edes vihjaa olevansa minkään kopioita. Mutta yhtään niistä en itselleni ostaisi. Se on varma. Niin ihmeellistä tekniikkaa niissä ei voi olla, että se kompensoisi muotoilun.

      Auton ulkomuoto ei ole pääasia autoilussa. Sanoo joku. Samoin ei n..misessakaan ole naama. Mutta silti on niin, että jollakin naamalla saa käytännössä unohtaa n..miset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      113
      12368
    2. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      210
      11592
    3. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      149
      9378
    4. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      75
      8766
    5. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      70
      8694
    6. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      16
      7505
    7. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      11
      6842
    8. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      24
      6246
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      91
      5885
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      60
      5350
    Aihe