Hei kaikille
Ajattelin kirjoitella tänne kun ei ole ketään kelle kertoa olostani,joka on niin pelottavan ahdistava.
Olen masennusta sairastanut hyvin pitkään,ikää minulla on pian 50 vuotta.olen nainen ja ihan hukassa.
Historiaa en jaksa sen enempää mutta osasto jaksoja on aikoinaan ollut useuita myös lääkkeitä.
Olen työelämässä työni on raskasta mutta myös se oljenkorsi mikä pitää minut henkissä.
Tällä hetkellä masennus on erittäin pahana,väsynyt tähän tilaan en tiedä mitä pitäisi tehdä ?
En tiedä onko tämä asiallista mutta löytyisikö täältä vertaistukea esim
henkilöä jolle voisi vaikka spostiin kirjoitella?
Kiitos jos joku tämän luki.
Se vie taas mennessään masennus
7
226
Vastaukset
- ihminenihmiselle
Olen jo yli viisikymppinen ja elämää kokenut ja vaikeitakin aikoja. Voit kirjoitella ihan vapaasti, vaikka ihan mitä "sylki suuhun tuo". On varmaan hyvä jos saat pukea pahaa oloa sanoiksi. Kirjoittaminen on hyvä tapa, jos ei ole kuuntelevia korvia tai on vaikea ihan tutulle purkautua.
[email protected] Hei!
Minulla on paljon elämän kokemusta, olen vaikeita asioita läpi käynyt, ihmissuhdetyössä oleva aikuinen nainen, ja auttanut muita aina tarpeen vaatiessa. Minulle voit kirjoitella myös, haluan yrittää auttaa sinua.
Sp.osoitteeni on [email protected]- PiipittäväPulu
Ei ole kuulevia korvia?Jos olet osastolla useammin jo rampannut niin senkun höpöttelet kotona yksiksesi keksit vaikka jonkun mielikuvituskaverin.Hullun paperit kun jo muutenkin saatu niin mikäs siinä
- johan_nyt
kuulevien korvien puute saattaa tarkoittaa myös sitä, että tarvitsee apua esim. siivoukseen. omasta kokemuksestani voin sanoa kuurojen, ettei meidän perheessä ole kuulevia korvia siivouspäivänä. eli höpötän tavallaan itsekseni, vaikka siivousapulaiseksi pyytämäni istuu vieressäni. menikö liian vaikeaksi ymmärtää?
- Pinkkinen66
Piipittävä pulu pettymyksesi voin sinulle saasta kertoa olen edelleen työ elämässä,en elä yhteiskunnan rahoilla,jätän ne Mamuille ja pakolaisille.
En ole tätä sairautta itse halunnut en tarvitse sääliä tai kerjää sit.
Etsin ihmistä kenen kanssa vaihtaa ajatuksia.
Saitko tyydytyksen kun loukkasit minua,sinun laiset ihmiset saa minut aina yrittämään enemmän.
Joten toisaalta kiitän sinua. - Jonez63
Moi, minulle voi lähettää s-postia. Olen itsekkin hyvin masentunut, kielteisiä elämänkokemuksia tulee kokoajan lisää. Mitään hyvää ei tapahdu enää. [email protected]
- Anonyymi
Ota masennus lääke niin se auttaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658