Missä kaikki normaalit ihmiset ovat?
Kun meet vaikka karhulaan.
Kun meet vaikka karhulaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Lähelläkään karhulaa tai karhuvuorta ei asu yhtäkään normaalia ihmistä. Tai jos asuu niin täytyy olla aika tyhmä.
Aloittajalle, Kotkassa on työttömyys huipussaan joka toinen on työtön tai piilotyötön, tai sairaseläkkeellä. Kellä täällä olisi varaa ostovoimaan, harrastuksiin kun kaikki maksaa ja näin tapahtuu syrjäytyminen ihan yhteiskunnan taholta eivät tuo työttömiä vaikka ilmaisilla lipuilla Kotkan opistoon taide- tai liikuntaryhmiin. Sitä olla möllötetään kotona telkun ääressä ja myöskin kuollaan yksin kunnes raato alkaa haista rappukäytävään saakka.
Kun sosiaaliset suhteet kuolee siksi ettei ole varaa mennä minnekään, ei bussikorttia, ei autoa ,ei ystäviä olet yksin ja silloin seotaan viinalla tai ilman.
No mitäs luulet syyksi? Eiköhän se ole työttömyys. Ja mihin työttömyys johtaa alkoholismiin tai huumeisiin. Joka tapauksessa syrjäytymiseen.
Johon on Presidentti Sauli Niinistö syynä.
Monelleko asunnottomalle hän on hankkinut hulppeilla rahoillaan asunnon.
Ei yhdellekään!
Kyllähän sen aloitti katainen joukkoineen ja sitä jatkaa sipilä joukkoineen. Työttömät ja eläkeläiset kärsii. Työssä olevienkin nyt ruvettava kärsimään. Kansalta kaikki pois ja säästettävä. Sipilän joukoille 10% palkankorotukset. Sauli sentään luopui palkkiostaan. Sipilä haluaa lisää mamuja, sipilän mielestä pakko auttaa niitä ja paljon.
Paha vastata, kun en tiedä, missäpäin suomenmaata on Kotkakassa :(
Onko toi kotkakassa joku sairaskassa? Kotkassa kuitenkin niin paljon mielenterveys ongelmia.
Ainoat normaalit ihmiset asuvat Ahvenanmaalla.Arvaapa miksi?
Mitä te valitatte ? Ensin on työnteko yhtä tervan juontia. Sitten sitä ei kohta ole kun ei ole tekijöitä. Työ ja sen antaja lähtee muualle. Jäljelle jäävät nämä raivotautiset sosialistit. Ei ole teille antaa mitään elämän ohjetta. Olette käytännössä eläviä kuolleita te raivotautiset sosialistit.
Sisäsiittoisuus. Pieni rinki kutee keskenää niin kolmas sukupolvi alkaa olemaan jo piloilla
Ei täällä ainakaan sisäsiittoisia olla joka toinen paksu äijä taluttaa raskaana olevaa thaivaimoa pasaatissa.
Se muija onkin isännän serkun raskaaksi saattama. Tietäähän ne Thaimaan ammattilaiset.
kun koko Kotka on ihme.