Henna on lihonut, Hänellä on ylipainoa. Rinnat on rupsahtaneet ja roikkuvat. Riittääkö rasvaimu ja uudet tissit, vai onko kaikki jo mennyt?
Laihtuuko Henna Kalinainen ikinä entiselleen?
hennatuhontiellä
23601
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Hennalla upeat geenit.Kaunis vielä nytkin mutta jos tahtoo laihtua onnistuu satavarmasti...Cleopatran tyyliä :)))))
Lihavuusleikkaus on tehokas vaikean ylipainon hoitomuoto.
Antakaa Hennan elää elämäänsä, oli sitten laiha tai lihava. On yrittänyt ottaa etäisyyttä julkisuuteen, käy töissä ja opiskelee. Temppiä sille.
Missä hän on töissä?
Missä hän itse?
Koulu jäi kesken kun piti käydä ulkomailla tappelemassa miesystävän kanssa. Ja on syömishäiriöinen ni ei ikinä tuu entiselleen. Pitäis olla kohtuus syömisessä.
20.1.16 Kalinaisen videoblogi Thaimaa-reissun alusta, videon kesto 6:16:
http://www.julkkistv.com/video/thaimaa-homohotellissa/
Vidolta näkyy hyvin, kuinka isosta tädistä on kyse.
"Ensimmäinen yhteiskuva Henna Kalinaisesta ja 21 vuotta vanhemmasta Juhasta!" http://www.hymy.fi/uutiset/ensimmainen-yhteiskuva-henna-kalinaisesta-ja-21-vuotta-vanhemmasta-juhasta (27.1.16)
Huh huh mikä ihrakasa. Alkoholi tehnyt tehtävänsä ... sääli
Seiskan päätoimittaja raportoi Thaimaasta: "Henna Kalinaisen känninen lemmenloma: mies kuristi, Henna löi pullolla päähän!
Tosi-tv-tähti Henna Kalinainen, 26, matkasi uuden salaperäisen rakkaansa kanssa Thaimaahan vuodenvaihteessa. Hennan matka sai dramaattisen käänteen sunnuntaina. Samaan aikaan Thaimaassa matkaileva Seiskan päätoimittaja sai myöhään illalla puhelun itkuiselta Hennalta..."
Artikkeli kuva 21.1.16: http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Henna-Kalinaisen-kanninen-lemmenloma-mies-kuristi-Henna-loi-pullolla-paahan/1092802
"Henna Kalinaisen lemmenloma loppui lyhyeen: etuajassa Suomeen - kuva! Tosi-tv-tähti Henna Kalinaisen piti lomailla Thaimaassa vajaan kuukauden verran, mutta loma sai yllätyskäänteen. Hennan ja hänen rakkaansa lemmenloma alkoi hyvin, mutta päättyi rajuihin riitoihin."
Kuva Helsingin lentokentältä:
http://www.seiska.fi/images/upload/cms/files/admin/henna_inline_5.jpg
Seiska 21.1.16: http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Henna-Kalinaisen-lemmenloma-loppui-lyhyeen-etuajassa-Suomeen-kuva/1092958
Vanhaan muottiin laihtuminen on mahdotonta, sillä vartalolihasten väliset kudokset ovat venyneet niin, ettei palautumista enää tapahdu.
Veikkaan, ettei vanhoihin mittoihin ole paluuta. Tuossa on jo niin paljon ylimääräistä, ettei se juoksulenkillä katoa. Varmaan meinaa lapsiakin hankkia lähivuosina, että se siitä. No toivottavasti ei mene ihan tuksu-touhuksi, vaan käy sen koulunsa loppuun ja yrittää elää "normaalia" elämää, ilman seiskajulkisuutta.
Hymyn artikkeli 31.12.2015:
"... Hymy tarkasti Hennan ulosottorekisterin, jolla on pituutta kuin nälkävuodella - kymmenen sivua. Ulosotossa Hennalla on peräti 25 merkintää ja viisinumeroinen summa. Lue ulosottoraportti painetusta lehdestä."
Koko juttu: http://www.hymy.fi/uutiset/henna-kalinainen-karysi-liikenteessa
Pääasiat piloilla: "Miesystäväänsä paennut Henna Kalinainen: Hiuksetkin ovat mennyttä tavaraa! Tosi-tv-tähti Henna Kalinainen palasi torstaina (21.1.) Suomeen traagisesti päättyneeltä Thaimaan-lomaltaan." Seiska: http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Miesystavaansa-paennut-Henna-Kalinainen-Hiuksetkin-ovat-mennytta-tavaraa/1093085 (22.1.)
Kaunis nainen.
Ei ole ikinä ollutkaan kaunis! Ihme turbohuulet ja leveä naama. Aikoinaan rinnatkin rumat, näkee että kaksi isoa palloa tungettu ihon sisään. Miten naiset onkin niin tyhmiä, että laitattavat tuollaiset irtopallot. Ei yhtään aidon näköiset.
Hennalla on ollut vääristynyt kuva siitä, miltä hänen pitäisi näyttää.
Hänellä on siis jokin sisäinen vinksahdus, mikä on johtanut epätoivottaviin tekoihin: silarit, viina, huumeet, itsensä myyminen random-ukkeleille, Tunkin kelkkaan lähteminen, jne.
Jos oikeisiin töihin menee ja saa elämänsä muutenkin kuntoon, lopettaa jatkuvan biletyksen, niin kaikki on aina mahdollista.
Juurikin noin. Mutta onko hänellä ryhtiä ja kunniaa muutoksen aikaansaamiseen?
Hänellähän on miesystävä, jolle kelpaa tuollaisena. Miksi siis muuttua?
Tuon suhteen laadusta saatikka pysyvyydestä ei ole takeita.
Hymy 15.7.16: "Mitä Henna Kalinaisen kasvoille tapahtui – linkki!
... Henna on kertonut julkisuudessa myös alkoholinkäytöstään. Sille hän ei näytä saaneen loppua. Hätkähdyttävä on myös Seitsemän päivää -lehden julkaisema kuva Hennasta. Hymyn kuvassa Henna vain viisi vuotta sitten."
http://hymy.fi/uutiset/mita-henna-kalinaisen-kasvoille-tapahtui-linkki/
Kasvokuva: http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Hennalla-ja-rakkaalla-verinen-valienselvittely-putka-ja-sairaala-kutsuivat/1108550