Suvaitsevaisuus poliisi on todellisuutta

OnAinoastaanYksiTotuus

Suvaisevaisuus (Sharia) poliisi on alkanut toimimaan pikkuhiljaa myös Suomessa. Yhä etenevässä määrin kaikenlaista maahanmuuttoa ja pakolaisuutta vastustavaa puhetta tullaan rajoittamaan.

Tätä on jo nähty pääministeristä alkaen joka ilmoitti kaikennäköisen pakolaisten motiivien arvostelun olevan rasismia. (Todellisuudessa 30 000 Irakilaisesta turvapaikan hakijasta, 20 000 saa kielteisen päätöksen tai palaa vapaaehtoisesti takaisin kotimaahansa.)

Turvatttomuus illassa vihreät kansanedustajat kieltäytyivät keskustelusta kuultuaan, että vastapuolta edusti ihminen jolla oli eri näkemys maahanmuutosta heidän kanssaan.

Eipä aikaakaan kun muissakin tilaisuuksissa suvaitsevaisuuspoliisi vaatii todellisuuden kieltämistä.

Kerrotaan kuinka Suomeen saapuu valtavasti koulutettua väkeä turvapaikan hakijoina. (Kielletty todellisuus on, että Somaliassa 28% väestöstä on käynyt peruskoulun)

Kerrotaa kuinka Suomeen tulee valtavasti lääkäreitä ja raketti-insinöörejä ja pakolaiset ovat uusi nokia Suomelle.
(Kielletty todellisuus on, että 13% maassamme olevista somaleista on työllistynyt 5 vuoden maassa olon jälkeen.)

ja niin edelleen. Tätä uutta todellisuutta varten tarvitaankin valtavaa sananvapauden rajoittamista, sosiaalisessa mediassa ja suvaitsevaisuuspoliisien tarkastamaa rinnakkaistodellisuutta jossa vastaväitteille ei ole sijaa.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vastamedia

      Tää on täysin totta. Loputtomasti saa lukea otsikoita maahanmuuton hienoudesta jossa todellisuus kielletään täysin. Onneksi Hesarin ja YLE:n maahanmuuttopropaganda myönteisyydelle ja puolueellisuudelle on vastamedia nimeltä mvlehti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      10
      1681
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      131
      1670
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      253
      1198
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1078
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      210
      1066
    6. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      955
    7. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      128
      939
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      887
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      868
    10. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      865
    Aihe