nimmarillaan kirjoittelun, kun joku viime viikolla pisti varmasti aika sattuvan piikin hänelle. Jotenkin siihen tyyliin että miksi "kouluja käynyt opettaja" roikkuu päivät pitkät tällaisella Suomi24-roskapalstalla.
On.the.top lopetti äkkiä rekatulla
kalahti.kovaa
973
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sitä sopii kysyä.
Niin viimeviikolla otti kovasti kantaa asioihin, mutta taisi seota täysin kun huomasi että keskustelukumppaneita olikin enemmän kui yksi.
Sekoitti täysin eri nimimerkkien kirjoitukset saman henkilön tekemäksi.
Voi ressukkaa, olen huolissani hänen mielenterveydestään.
Itse syylistyin sen verran hänen kanssaan vastaväittelyyn että kirjoitin
"OnTheTop, käytkö muuten töissä vai hoiteletko tämän palstan päivityksiä työaikana?
Jossakin aiemmissa viesteissä olet antanut ymmärtää olevasi työelämässä.
Suuri osa kommenteista on kirjoitettu arkipäivisin, silloin kun useimmat muut työelämässä olevista tekevät töitä."
Nyt kaduttaa ja säälittää jos vaikka tämä kysymykseni laukasi hänelle jonkilaisen masennuksen.
Aiemmin, tuolla tammikuussa jo hieman vihjailin hänelle jossain viestissä, että käyttääkö hän työaikaansa täällä palstalla roikkumiseen.
Silloinkin tuli useanmman viikon viive että työpäivien aikana enää kirjoitteli.
No älkääs nyt toppia moittiko. Antakaa hänen vastata itse kysymyksiin. Minula on aikaa odotella häntä tänne. Ja hyvin hän osasi minulle jo kerran täsmennystä toivoa. Toivottavasti osasin puutteeseen antaa.
Loppujen lopuksi ymmärrän hyvin jos hän haluaa rauhaa. Ei ole tarvetta kirjoitella jos syventyy asiohin pitkän kaavan mukaan.
Luulenpa, että vaisto tekee nerosta neron. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=3l4nVByCL44
PS. OnTheTopille vaan edelleen hyväntahtoisia ja terveen ajatuksen terkkuja. Toivon todellakin, että et pikkuasioista ryhtysisi murjottamaan. Suukko sun poskelles ;)
Ihan on jo ikävä OnTheTopin kirjoituksia.
Hänen, erittäin kapea näkemyksen mielipiteet, ja asettuminen muiden yläpuolelle, olivat omalla tavallaan hauskaa seurattavaa.
Tuu jo takas, OnTheTop, pyydän.
Kas Kamuttaja. Moi vaan
Sinä vasta seko olet toppiko muka kamuttaja buahaha
Sellainen on feministi-hyysäri.
Jos joku voi mennä pieleen, niin edelliset menivät.
muroplaza suorastaan asettaa itsensä häpeän valoon, ottaessaan nimimerkikseen asiayhteyteen sopimattoman toisaalle kuuluvan näennäisyyden. Nikenkin arvailu oli taas täysin ohi taulun heitetty tylsä tikka, se tipahti maahan, eikä edes maahan mitään jälkeä saanut, tipahtaessaan.
tenunenä sentään ymmärsi vähän, mutta eihän plaza toppia tarkoittanut. Menette sekaisin koko siittiösakki, kun ette munaa löydä edes kanalasta.
No huumoria, koittakaa kasvaa;)
Joku tunnisti "Topin" jalkafetissistä. Minäkin tiedän nyt kuka "Top" on