Paimenkirjeen suomelle. Taitavat ökyahneet pelätä suomen irtaantuvan eurovaluutasta painostus kovenee ja sonta haisee
Federalistit tilasivat komissiolta.....
pouytkr
584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eurovaluutasta irtautuminen on ainoa selviytymiskeino. Sen pelosta tuo paimenkirje tilattiin ja luultavasti tilaamalla tilattiin.
Katainen sai huippuviran ja laatii tovereidensa kanssa paimenkirjeitä prysselin poprikofin kanssa sulassa sovussa.
Ei tarvitse tuollaisia noudattaa. Sisältökin sitä laatua, että taatusti on Kataisen käsialaa. Ei siellä kukaan oikea päättäjä ala tuommoista soopaa kirjoittelemaan.
Kataisen käsialaahan se on.
Euro valuutta on se joka hajottaa eu-n. Se on niin täysin epäonnistunut hölmö kokeilu, että on tuomioon tuomittu. Tästä syystä Sipilällä ei ole varasuunnitelmaa. Lippospate ja Ahtisaarikin ovat jo kummitelleet ja pöö peloitelleet. Nyt on federalisteilla vellit housuissa. Millä seuraavaksi uhataan? Odotan mielenkiinnolla.