Puuttuiko Pohjolasta sairastumisen tai loukkaantumisen takia pelureita ja olisiko heillä ollut mahdollisuutta noiden valittujen 42 pelaajan joukkoon?
Vastaukset 12
- Leasingaudin_Haltija
Puuttui , koko Ilveksen B junnujoukkue, ja Ipan valmennuspäällikkö
- Setämies19
Juuso Pärssinen TPS
- hpkvastannee
Oliko c sm sarjassa 01 hpk junnu tehnyt Bluesia vastaan 3 tai 4 maalia ja hpk reippaasti voitti, samoihin aikoihin kun valinnat julkistettiin? ja kun katsoi niin nimeä ei tainnut olla Pohjolalistassa. Oliko näin? Ei muuten tietoa pelaajasta mutta kova teko Bluesia vastaan joka tapauksessa. Onko pelimies vai hervinaisen hyvää tuuria? Ja eihän maalit ole pelaajien ainoa ansio mutta tämä tapaus nyt vaan tuli mieleen, kun kerran kysyitte. Hpk ei muuten ole c:ssä kovin hyvin pärjännyt mutta ylemmässä sarjassa kuitenkin.
- Olikoviimevuonna
Ei ollut pohjola listassa koska on 00- ikäinen
- Kärppäfani
Miika Männikkö Pelicans
- sdgfDDGV
koko jokereiden c joukkue
- ettätällain
Ei tää pelleily lopu edes seurajoukkueeseen,liitto jatkaa samaa linjaa.
Ensinnäkin puolustajia pitäisi valita - tilastojen mukaan.Tiedän
pakin joka on leirillä,tekee maaleja suuren ylivoima-ajan takia,
koska isä valmentaa,mutta omissa soi enemmän.- Tilastojatotuus
Onkohan pakeille edes hyvää tilastointitapaa, mutta eikös siis parempi tilasto ole miinustilasto. Kolmoskentän pakkina ei paljon plussia tule vaikka kuinka hyvin hoitaisi oman tonttinsa.
- Pihlajanmarjat
Voin sanoa että puuttui! Monien seurojen junioritoiminta on ihan syvältä. Varmaan putkimiespatet ja muut "paskakekkäreet" ovat onnistuneet nuolemaan JR jokkuuen:n tj/valmentajan persettä niin että pojan luistimet muuttuvat ruskeiksi - YÄK. Tilastot kertovat faktat (pisteitä alku- ja loppukaudella n. 70) mutta se ei riitä. Poika on onnistuja kaikissa palloilulajiessa (jalkapalla, säbä, golf...) Sanon että vetäkööt kypärät syvälle... Onneksi on PALJON VAIHTOEHTOJA.. Turha nimiä esitellä dioilla "jr XXXX menestyjinä" - siitä pidämme varmasti huolen!
- TuollaMeneePitkälle
Tämä oli paras kommentti koskaan suoli24:n lasten ja nuorten jääkiekko -aiheeseen!
- montahyvääpakkia
Mitähän tuo oksennus oikein tarkoitti?????
- paskathousus
se tarkoitti sitä ,että oma poika on jäänyt rrannalle ruikuttaa.
ei ole iskä ollut pojan unelmassa mukana. on vaan huutanut ja räyhännyt kaukalon laidalla. ja nyt on iskällä paskat housussa kun pikku jonne ei päässyt pohjolaan kun on niin paska pelaaja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu611660- 291275
- 851108
- 43925
- 95878
- 67855
Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.15809Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19765Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131735- 116711
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �151669Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t80638- 4632
Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31625- 43611
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45590- 19576
- 46568
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä25561Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔33558