Tutkimuksesta selvisi myös kasvava turvattomuuden ja terrorismin pelko.
Suomalaisten asenne maahanmuuttoon on tiukentunut, selviää Elinkeinoelämän valtuuskunnan Evan arvo- ja asennetutkimuksesta.
74 prosenttia tutkimukseen vastanneista vaatii Suomelta ja koko EU:lta nykyistä tiukempaa maahanmuuttopolitiikkaa.
Evan tutkimukseen vastanneet eivät kuitenkaan varsinaisesti pidä maahanmuuttajia Suomen kannalta lottovoittona. Yli puolet (52 prosenttia) torjuu kyselyssä väitteen ”Maahanmuuttajat ovat lopulta Suomelle lottovoitto, sillä he luovat maahamme uutta työtä ja toimeliaisuutta” . Vain neljännes vastaajista on väitteen kanssa samaa mieltä.
Tutkimuksen mukaan myös suomalaisten huoli maailman tilanteesta on myös kasvanut. Jopa 80 prosenttia arvioi, että Lähi-idän viimeaikaiset tapahtumat ovat lisänneet terrorismin uhkaa myös Suomessa.
http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/373376-74-prosenttia-haluaa-tiukempaa-maahanmuuttopolitiikkaa
Eli muslimeistahan tässä puhutaan. Eikä muslimit tosiaankaan tuo lisää työtä ja toimeliaisuutta, huijaavia pitserioita ei voi laskea ja somputkin vaan loisivat.
74% haluaa tiukempaa maahanmuuttopolitiikkaa
10
52
Vastaukset
- protenssit.valehtelee
Eihän Lieksassa ole edes niin paljoa peruskantasuomalaisia että niistä tulisi 74 % :a, vaikka otettaisiin kaikki pois muuttaneetkin mukaan!
- Lieksan-ihme
Lieksanhan on kaapanneet työtä pelkäävät tunkeilijat, pääsivät teijän helmoihin ja hyvään.
- saamme.maksaa
Lieksan-ihme kirjoitti:
Lieksanhan on kaapanneet työtä pelkäävät tunkeilijat, pääsivät teijän helmoihin ja hyvään.
Lieksan demujohto hieroo käasiään onnesta.
- meille.meille
Somalit ovat ahkeria, elättävät itsensä ja pari muuta omalla työllään. Leipovat sambuuseja ja vauveleita syntyy 10 kk välein. Ihania iloisia immeisiä joita meille saa tulla vielä ainakin miljoona.
- Luukultaluukulle
meille.meille kirjoitti:
Somalit ovat ahkeria, elättävät itsensä ja pari muuta omalla työllään. Leipovat sambuuseja ja vauveleita syntyy 10 kk välein. Ihania iloisia immeisiä joita meille saa tulla vielä ainakin miljoona.
Kaikki muut saat heittää jutustas poi, mutta tuon 10kk asian ainoastaan uskon ja lisää siihen vielä se luukujen kietämisen hyvän taidon.
- Lieksanousuun
KEMPELESIPILÄ TUO MATUJA SUOMEEN
kommunistien ja suvakkien maahantuomia matuja pidätetty Helsingin keskustan raiskauksista
hesarin toimitus valittaa että sen täytyy julkaista matujen kansalaisuus
lopeta hesarin tilaus
http://www.hs.fi/ilta/09032016/a1457494398284
Kolme miehistä on vähän päälle parikymppisiä. Neljäs mies on nelikymppinen. Kolme heistä on Irakin kansalaisia, yksi on syyrialainen
-----------
A rape game called ‘Taharrush’ is what might have happened in Germany during NYE assaults
https://www.youtube.com/watch?v=vrChUKgypXw&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn&index=27 - On.the.top
Minä kuulun siihen 26%, eli feministi-suvakkina haluan tänne kaikki mamut.
- Syöttötarkeintä
Sama kuin kaatais navetas ruokaa looriin, paree se on sekin- jotteivat liikaa pääse sikiämään, syöttötaves lisäätyy.
- Viherpeipposillekyytiä
ON SE KUMMA ETTÄ MAIKKARI PALKKAA RAISKATUN SYYLLISTÄJÄÄ
http://mvlehti.net/2016/03/10/raiskattujen-syyllistajat/
ZYSSE ANTAA ISÄN KÄDESTÄ EDUSKUNNAN VIHERPASKIAISELLE
Oikein hyvää tekee katsoa, kun paremmaksi ihmiseksi julistaunut valehteleva tekopyhä viherpaiskiainen saa kyytiä ammattimies Ben Zyskowiczilta
kohdassa 5:20 täydeltä laidalta
https://www.youtube.com/watch?v=0eOv5ZDzvZ0 - Tehtailutjoo-siinä
Noiden roskapuheiden takia kannataisi järjestää kempeleessä äänestys siitä mikä on totuus. Seurakunnathan on aina valehdelleet ja tykänneet kaikista seksirikollisista.
Suurin osa Kempeleläoisistä haluaa matut hevon vittuun niinkuin muissakin kunnissa.
http://magneettimedia.com/kempeleen-raiskaus-yle-kutsui-laillista-mielenosoitusta-lynkkausjoukoksi/
KATSO KEMPELEEN MIELENOSOITUS OLE HYVÄ
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww741185EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 79835
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43678
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24638- 30626