Seurasin mol.fi sivuja, niin Liedossa paljon työpaikkoja auki. Onko keskushallinnossa jotain hämminkiä vai miksi nyt on lähtenyt porukkaa pois?
Miksi Liedon kunnalla on paljon työpaikkoja auki?
22
356
Vastaukset
- hmmppp123
En tiiä mistä johtuu se niin.
- okkhh
.....
- Basillinen
Tartuntatautilain (583/1986 20§) ja -asetuksen (786/1986 11§) mukaan työnantajan on vaadittava työntekijältä ennen tiettyihin hoitotehtäviin ryhtymistä selvitys siitä, ettei tämä sairasta tartuttavaa tuberkuloosia. Tämän velvoitteen työnantaja voi hoitaa ohjaamalla kyseisiin töihin tulevat työterveyshuoltoon työhöntulotarkastukseen.
- Mojo10
Onko keskushallinnossa jotain hämminkiä vai miksi nyt on lähtenyt porukkaa pois? Besser wisser on lähtenyt jo. Nyt jäädään eläkkeelle.
- pulpulbul
Mol
- Mojo10
Toivottavasti mikään kunta ei Besseriä palkkaa.
- hankerekisteri
Baskerimies töihin 2016 Liedon kunnalle!
- onkin
Poistettu.
- siellä_syy
Katse johtoon!
- wwwwwwwwhttp
Mol.fi
- ojkmnuyghbnsedfcv
Kierrätys on kova. Peiliin katsomisen paikka johdolla. Vaan eivät katso. Siellä kun on vastassa ihan liian ruma kuva. Uudesta pomostakaan ei ole hyötyä. Samaa ainesta vaan.
- alakertaamme
Rikottu.
- Tarkkailijatar
Esimiehet ovat usein työnjohtotehtävissä tosi surkeita taidoiltaan. Ei Liedon kunnassa kukaan täysjärkinen työntekijä kauan viihdy!
- ehi
Ei.
- yksiosasyy
Huono palkka.
- markkinarakoja
Ei ketä tahansa oteta töihin vaikka hakee eikä tarpeeksi moni riittävän hyvä hae tai suostu tarjottaessa. Sen verran ollaan maaseudulla ja piirit on yllättävän pienet.
- huonompimaine
Kritiikkiä saa osakseen moni töissä ollut ylempien tahojen takia se on tavallista.
- onkin
Liian kova ja vaativa työtahti.
- parikinon
Viestit poistetaan.
- tottakait
Ei ilmeisesti oteta vakituisia herkästi siksi moni lähtee kun toisaalla paremmat mahdollisuudet täällä nyt saa lähinnä sijaisten paikkoja.
- hyjjjj
....
- vhhhhhh
.....
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390