Mistä meinaavat lohkasta persaukiselta kunnalta lisä rahoitusta kouluun???
Mahnalan koulu
5
339
Vastaukset
- Että_ei_sitten
paikallinen toimija kelvannut, vaikka olisi tehnyt halvemmalla.
Voihan vittu. - Mielensäpahottaja
Veronmaksajat tämän maksaa! Kolmetuhatta extraa jokaiselta vauvasta vaariin?!
- suomi.irakilaisille
jep jep, ja mamuille vain luxusta, suomalaiset maksaa !! GOOGLE : Finnleaks.
- hienoa
Koulu maksaa itsensä takaisin, kun saadaan lisää veronmaksajia (lapsiperheitä) kuntaan. Mahnalan seutu vetää hyvin ja uusia tonttejakin kaavoitetaan kovaa vauhtia.
- KalalahdenArska
Kunnolla se pitää tehdä kun kerran tehdään.
Oikein ilahduin kun luin että koulu tehdään hirrestä.
Mutta sitten selvisi että se tehdäänkin liimapuusta, jota lamellihirreksi kutsutaan.
Kun nuo liimapinnat on kuitenkin seinässä pystysuuntaan, kärsii puun luonnollinen hengittävyys. Puhumattakaan liimahöyryjen mahdollisista vaikutuksista.
Toivottavasti kuitenkin pitävät rakenteet täysin muovittomina ja tekevät rakennukseen kunnon rossipohjat, eikä mitään maanvaraista laattaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?6158140Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3463110Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi4072198- 1281347
- 311303
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl51229Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1081138- 911083
Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h651065- 46923