Mavin paperinpyörittäjät muihin töihin ja virasto ministeriön ohjaukseen.
Onneksi on Keskusta, ei voi muuta SANOA
Tiilikaisella isännän otteet
11
52
Vastaukset
- ennenkuulumatonta
voi vittu mitä skeidaa myös tiilikaiselta..nyt laitetaan tukiasiat kuntoon,siis nyt kun on pakko,asia ollut tiedossa jo pitkään mut mitään ei sen eteen oo tehty,mitä helvettiä he tekee siellä mavissa,jos ei hommat skulaa niin kenkää niille jotka ei hoida hommiaan
- höpö-höpö-taas
Tsadin keskustavihaajalle :
Voivittua nyt hollaat??. Ennen halusit poistaa kaikki EU-tuet viljelijöiltä.!!
- Kepun.kosketus
"virasto ministeriön ohjaukseen"
Johan se kepuministeri Korkeaoja yksinvaltiaan elein ohjasi eli pakkosiirsi Mavin Helsingistä junttilaan eli Seinäjoelle. Puhuttiin alueellistamisesta, mutta kyseessä oli pakkosiirto (vrt. Lääkelaitos a la Hyssälä). Mavin henkilökunta valitsi sijoituspaikaksi Lahden, mutta kepu jyräsi henkilöstön (aivan kuten tuottavuusohjelmassakin).
Korkeaojan (kesk) takia noin puolet Mavin henkilökunnasta vaihtui. Pätevä henkilökunta joutui siis jättämään työnsä Korkeaojan (kesk) takia.
Sen jälkeen tuki- ym. maksut alkoivat tökkiä. Ongelmien perimmäisenä syynä oli kepun "kultainen kosketus". Jos Tiilikainen (kesk) sekaantuu asiaan, niin silloin kaikilta pääsee maitoitku. - adjhtjn
Kato, Nukkuvan Ruokolahden Leijonan Nukkuvat kannattajat ovat heränneet ruususten unesta. Kuules, aloittaja, ota Ruokolahden hampaaton leijona, kaverisi, oikea Ruokolahden leijona mukaan ja painukaa vaikka timbuktuun.
- einäinatamani
Kepukasakoiden käsitys demokratiasta on se, että joukolla saa räyhätä jonkun pihalle olipa kyse Kittilän kylätalosta tai etelän toimistosta. T6edetähä paremmi meinaa ku nuubelistat ja ollaan jämptii
- hjkld
Tuosta MAVI toiminnasta voisi ammattimies saoa, että AMATÖÖREJÄ. Tiilikainen Ruokolahden Leijona jippii. Ja kepu pettää aina
- Maksut.tökkii
Valtava määrä ammattitaitoa katosi, kun Korkeaojan takia noin puolet Mavin henkilökunnasta vaihtui. Ihmiset, jotka jo vuosia olivat hoitaneet maatalousasiat huippuhyvin, korvattiin pakkosiirron yhteydessä noviiseilla.
- Osaamisesta.se.on.kiinni
Maksut.tökkii kirjoitti:
Valtava määrä ammattitaitoa katosi, kun Korkeaojan takia noin puolet Mavin henkilökunnasta vaihtui. Ihmiset, jotka jo vuosia olivat hoitaneet maatalousasiat huippuhyvin, korvattiin pakkosiirron yhteydessä noviiseilla.
Tuollaisen toimiston paikka on ihan muualla kuin Helsingissä.
Kuten moni muukin konttori pitäisi siirtää ydinalueelleen. - Kepun.vikatikki
Osaamisesta.se.on.kiinni kirjoitti:
Tuollaisen toimiston paikka on ihan muualla kuin Helsingissä.
Kuten moni muukin konttori pitäisi siirtää ydinalueelleen.Osaamisesta se on kiinni, aivan oikein, ja kun Mavi siirtyi Seinäjoelle, ja sai uuden henkilökunnan, alkoivat vaikeudet. Helsingissä ja vanhalla henkilökunnalla hommat rullas.
- tarkkanäköinen
Tiilikainen on senverran tolkunmies ja maalaisjärjen omaava herrasmies, että on vajaan kymmenen vuoden päästä Suomen residentti
- kokenut-kaiken-tietää
KEPUN vallanhimo sai aikaan MAVIN siirtämisen Helsingistä Seinäjoelle. MAVIin palkattin kepulaisten naapurinpoikia ja naapurintyttöjä. Eli siis epäpätevää kepulaista nuorisoa, jotka ovat agronomeja. Niillä ei ole mitään käsitystä siitä, miten IT-järjestelmä rakennetaan. Pääasia oli se, että Mavin henkiläkunta on kepulaisia, jotka ajavat vain Kepun asioita. Mitään todella pätevää henkilökuntaa ei edes palkattu. Ja pomot olivat yhtä tyhmiä, ne luulivat, että jos palkkaa markkinaekonomin töihin, se osaa hoitaa kirjanpidon ja maksuliikenteen.!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658