Mitä Kupittaan sairaalan

asioille kuuluu? Onko mitään uutta saatu selville ja entä seuraamuksista?
1372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Hissun kissun ollaan ja toivotaan, että asia vaan unohtuisi?

Äänestä
  • Tuollainen ei todellakaan voi unohtua. Kirjoitelkaa tänne, jos tiedätte tai olette jostakin lukeneet asian tiimoilta, otetaan kantaa.

    Äänestä

Hyvää tänne hullujenhuoneelle kuuluu, vituttaa vaan kun yksi hoitsu vaihtoi hommia, käkikellon kanssa, nyt ei tiietä mitä kello on mutta kukumista kuuluu alvariinsa!

Äänestä
  • Saatteko te siellä pitää kännykät? Eikö säännöt kiellä kaiken elektroniikan?

    Äänestä

  • jopas_on kirjoitti:

    Saatteko te siellä pitää kännykät? Eikö säännöt kiellä kaiken elektroniikan?

    Jaa että saatteko? vittu mikä urpo, me ollaan hulluja, ei tyhmiä, luuletko että tällä ei yhteydet pelaa kuin kirjepulujen välityksellä?

    Äänestä

  • Elämää.ja.elektroniikkaa kirjoitti:

    Jaa että saatteko? vittu mikä urpo, me ollaan hulluja, ei tyhmiä, luuletko että tällä ei yhteydet pelaa kuin kirjepulujen välityksellä?

    Ette te hulluja ole. Olette sosiaalidemokratian uhreja joita ymmärretään ja käsitellään tarkoituksellisesti väärin.

    Äänestä

Vanhusten hoito on jo nyt epäinhimillistä ja sinne tarvitaan lisää käsiä, ja inhimillistä hoitoa.

vammaishoidosta en tiedä mutta tuskin sielläkään liikaa tekijöitä on.

Osallistu aloitteeseen: arvokas vanhuus 2

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1672

Nimiä vasta 6030 ja aikaa reilu 2-kk kuukautta, pannaan vauhtia.

Äänestä
  • käykää alle kirjoittamassa edellinen kansalaisaloite, nimiä nyt 6236 ja aikaa
    vajaa pari kuukautta.

    Äänestä

Onko kaikki sittenkin ollut vain uhrien ja omaisten subjektiivista näkemystä eikä todellisia asioita?

Äänestä
  • Tähän pyritään tällä "radio hiljaisuudella". Kupittaan kauheudet yritetään periturkulaiseen tapaan kuopata. Tapahtumat olivat vain hyvin pahaa unta!.

    Äänestä

  • Sitten v.2019 kun taas joku taho paljastaa Kupittaan kauheuksia ihmetellään, kuinka on mahdollista, että kaikki valvontalenkit petti. Eiks silloin v.2016 tehtykään mitään muuta kuin raportit, nk. v.2013 . Eli perinne jatkuu.

    Äänestä

  • onneksi.ei.koske.minua kirjoitti:

    Sitten v.2019 kun taas joku taho paljastaa Kupittaan kauheuksia ihmetellään, kuinka on mahdollista, että kaikki valvontalenkit petti. Eiks silloin v.2016 tehtykään mitään muuta kuin raportit, nk. v.2013 . Eli perinne jatkuu.

    Ja siihen mennessä fasistisen psykiatrian avulla murhataan kemiallisesti paljon "mielenterveysongelmaisiksi" luokiteltuja ihmisiä ihan kuin keskitysleireissä. Oikeat sairaudet jäävät vähemmälle hoidolle ja valtio säästää sekä työllistää sos.dem etupiirejä.

    Äänestä

Sijaisperheiden kaltoin kohtelut halutaan niin ikään vaientaa kuoliaaksi. Ja kun lapset oireilevat sijaismaman pahoinpitelyjä' elämänsä aikana, sanotaan. "No, se nyt oli niin huonoista lähtökohdista". Sama lapsilla ja vanhuksilla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jäpöjurm kirjoitti:

asioille kuuluu? Onko mitään uutta saatu selville ja entä seuraamuksista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu