Nauttivansa hänen fyysisistä ominaisuuksistaan ;) siis onko se noloa, jos on tyytyväinen toisen kykeneväisyyteen ja kokoon, sanoa siitä? Tai kehua tai kiittää?
Voiko miehelle kertoa
9
60
Vastaukset
- Diddly
Tottakai voi. Mulle tulee ainakin itelle hyvä olo kun avovaimo kehuu tai kertoo mulle kuinka tykkää mun isoista sormista tai siitä kun nostelen isoja tavaroita johon hän ei itse pysty tai mitä vaan positiivista voimasta, koosta tai osaamisesta tehdä jotain teknisiä hommia. Tulee miehinen olo ja sellanen että vaimoke on ylpee musta...
- Siitäkyseoli
Hih, tämä on intoimopalsta ja kyselin aika intiimistä asiasta.. kyllä minä muita asioita ymmärrän kehua ja kiittää, mutta SE kohta, jos siihen on erityisen tyytyväinen, ja toisen rakastelutaitoihin..
- Ihanaase
Kyllä siitäkin voi kommentoida myöteiseen sävyyn aktista, koosta. Itselle kerrottu naisen suusta miten meni, hyvältä tuntui.
- neuvokasta
Ei sen kehuminen ole vain sallittua vaan suorastaan rehellisen ja intohimoisen suhteen tunnusmerkki! Sitäpaitsi kehuminen parantaa entisestään miehen suoritusta, saaden siittimen entistä kovemmaksi ja yhdynnän pitemmäksi.
- tkdman
Ajattele asiaa omasta näkökulmastasi. Pitäisitkö siitä, jos mies kehuisi vartalosi seksikkyyttä, niiden kaaria, sääriäsi ja reisiesi muotoa? Mitä sanoisit, jos hän ylistäisi rintojasi? Luultavasti pitäisit siitä. Miehet, yllättävää kyllä, ovat ihmisiä. Me miehet pidämme samoista asioista kuin te naisetkin. Yksi asia niistä on se, että meille annetaan tunnustusta. Tarkoitukseni ei ole olla ilkea, toivon Sinun ymmärtävän tämän.
- okenoletyhmä
No kysehän on kaikkein intiimimmän osan kehumisesta, vaikea tietää mitä mies ajattelee jos kertoo kuinka se on ihana. Kai se sitten hyvästä on :D.
- ominaisuuksistaan
Kannattaa kertoa, ei pornovideoista mallia ottaen vaan rehellisesti ja aidosti omalla tyylillä ja mielellään aina kun siihen on aihetta. Noloa se on vain jos et ole uskottava.
Vanha sanonta sopii tähänkin ”niin metsä vastaa kuin sinne huutaa”. - ökkghjkm
No miksikäs ei, onhan SE osa kokonaisuutta!
Miesystävä meni hieman hämilleen, kun ensimmäisen kerran sanoin ääneen puuhastelun lomassa, että on sulla sitten komea SE. Mutta palautteeseen totuttuaan lähinnä hykertelee tyytyväisenä, kun esim. kerron, miten minua puhuttelee SEN "toiminnallisuus". Liika on liikaa tässäkin asiassa, siinä menee äkkiä uskottavuus, mutta sopivassa määrin "palautteella" on pelkästään positiivinen vaikutus. - Verrattu
Miksei voi kehua kyllä se kivalta tuntuu vaikka hiukan epäilisikin. Sanoi minullekin kerran yksi nainen olen hänen paras seksikupaninsa ja kehui että hänellä on kokemusta mihin vertaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399286Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748179Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681646019William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542453Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62159Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821795Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201738Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81595Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921519Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411418