Löytynyt tänään kännykkä Varilasta, puh.no oli kotelossa 0401334668 ja nimi Minna (eniro ei tunnista). Jos joku tietää omistajan, pyydä ottaan yhteyttä 0407640175.
Löytynyt kännykkä
Löytäjä1
962
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Laita ilmotus sastamalan vaihtorinkiin . Ei tänne kuulu laittaa mitään asiallista .
Toi on kyllä ainoastaan ihan sun oma mielipiteesi!
Jos onkin niin mitä sitten ?
Lain mukaan viet sen poliisiasemalle. Sinulla on niin ollen myös oikeus palkkion mikä on 10% käyvästä eli myynti arvosta.
Kun ei vie minnekkään , eikä kukaan kysele perään . Niin saa 100% käyvästä arvosta . Ehe ehe ehe ehe
>> Laita ilmotus sastamalan vaihtorinkiin . Ei tänne kuulu laittaa mitään asiallista .
Aika pitkälle samaa mieltä, että mitkään kuivan asialliset ilmot et tänne kuuluisi. Ne pilaa koko saitin yleishengen, joka on pitkään ollut rikkumattoman yhtenäinen. Näin hyvää saitin yhteishenkeä ei saisi millään kadonneen puhelimen ilmoituksilla pilata. Ottakoot yhteyttä vaikka poliisiin 112-puhelinnumeroon, niin sitä kautta neuvotaan että mihkä se puhelin on syytä kuljettaa. Tänne Suomi-24 Sastamala-saitille moinen GSM-tyyppinen asia ei kuulu, ei millään lailla.
Sulla hankkia on omistajan puhelinnumero, soita siihen jos vaikka vastaisi. Pölvästi!
Vinkkisi on ihan aiheellinen, mutta valitettavasti se on julkaistu väärällä palstalla. Et muistanut oheistaa riittävää määrää vittuilutekstiä mukaan... Sellainen on ehdoton edellytys kaikille Sastamala-palstalla julkaistaville jutuille.
Kyllä paririviä pelkkää paskaa olis antanut juttuun hyvän säväyksen . Ja tietty joku yhteys äijänkiveen . Olis edes valehdellu löytäneesä sen romukännykän äijänkiveltä käytetyn kortsun vierestä .