Pesuhuonern klinkkerilaatta ja pitäisi uusia mekaanin erittäin huono on/off tyylinen kylmä kuuma tapainen termostaatti. Ei ole ikinä toiminut tasaisesti. Kait ihan normi hinnat liki alkaen elektroninen termostaatti 1c - on jo ok tuon 10c - mekaanisen devrekin tilalle. Mihin siinä oppimista tarvitaan? Tadainen termostaattiin säädetty lukema vuodesta toiseen on tarve ei mitään muuta.
Oppiva lattiasäädin? Mitä miksi?
6
<50
Vastaukset
- oppinut-
Oppimista tarvitaan siihen että osaa kirjoittaa suomenkieltä oikein.
- selkiskö
Et vastannut kysymykseen.
Veikkaisin oppimista tarvittavan esim. siihen, että termari hiljalleen oppii kuinka kauan lattiaa pitää lämmittää, jotta lämpötila saavutetaan. Tällöin lämpötila pysyy tarkemmin vakiona kun lattia ei johdeta tehoa ensin liikaa ja sitten anetaan taas jäähtyä alle asetetun.
Oppiminen voi myös tarkoittaa sitä, että laitteessa on kello, johon on ajastettu ne ajat jolloin lattian halutaan olevan lämmin. Eli laite laskee larrian lämpötilaa esim. yöksi ja sitten opettelee missä vaiheessa lattiaa pitää alaa lämmittämään, jotta se olisi aamuksi lämmin. - OPETTAJASINYT
oppinut- mulkku nimimerkkinen! Oppimista tarvitaan SINULLE MULKKU ,että , osaat käytöstavat MULKKU!
- 13316
OPETTAJASINYT kirjoitti:
oppinut- mulkku nimimerkkinen! Oppimista tarvitaan SINULLE MULKKU ,että , osaat käytöstavat MULKKU!
Olipa pinnassa....
- Plusmiinusliilas
selkiskö kirjoitti:
Et vastannut kysymykseen.
Veikkaisin oppimista tarvittavan esim. siihen, että termari hiljalleen oppii kuinka kauan lattiaa pitää lämmittää, jotta lämpötila saavutetaan. Tällöin lämpötila pysyy tarkemmin vakiona kun lattia ei johdeta tehoa ensin liikaa ja sitten anetaan taas jäähtyä alle asetetun.
Oppiminen voi myös tarkoittaa sitä, että laitteessa on kello, johon on ajastettu ne ajat jolloin lattian halutaan olevan lämmin. Eli laite laskee larrian lämpötilaa esim. yöksi ja sitten opettelee missä vaiheessa lattiaa pitää alaa lämmittämään, jotta se olisi aamuksi lämmin.Kiitos hyvästä selventävästä vastauksesta,kiitos.
Noihin muihin,en enää tässä iässä opiskele mitään suomenkieltä . Pärjään täällä vähällä taidolla normaalien ihmisten parissa. Koteliaisuus lienee myös joillekin hyvä opiskella. Sen taidon opimiseen et ole koskaan liian vanha. - Kiittämätön
Noin hyvä opetus
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1902708Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482417Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 1011007
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait243834Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91786Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718