Tänne kirjoitetut väitteet on Jokasortin kirjoituksista pötyä ja erään häiriintyneen henkilön tuotoksia.
Väitteet Jokasotin kirjoituksista
Hoitoonohjaus
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eli sinun koska valitat.
Aloittajalle,olet oikeassa.Tuota törkeää,toistuvaa loukkaamista voinee pitää törkeänä kunnianloukkauksena ja vainontana. Rikoksia molemmat.
Siis yhteys poliisiin neuvojen saamiseksi. Siellä on ehkä valmiiksi tiedossa tuon hullun henkilöllisyys ja kaiketi myös sen oikeustoimikelvottomuus?
Pitänee tehdä (rikos-)ilmoitus poliisille ja sieltä otetaan yhteys ylläpitoon.
Sieltä selviää lokitiedot .
Ehkä ylläpito jopa raottaa toista silmäänä ja blokkaa häirikön.
Tuskin sentään,siitä olisi liikaa vaivaa Allerille.
Tämä Allerin omistama bisnes on perseestä.Vasta poliisin yhteydenotto saa juuri ja juuri aikaan ehkä jonkun pienen värähdyksen.
Juuri riittävän suuren,että voi sanoa : noudatamme lakia.
Siihen voi jokainen mielessään lisätä,että vain pakosta ja usein riittää,että jotenkin näyttää siltä.
Mennään yli siitä kohtaa missä aitaa ei ole ja jonkun viranomaisen kysellessä ollaan hyppäävinään.
Tavallisen ihmisen kyselyyn lähetetään etukäteen kirjoitettu multimanifesti- jos ylläpito (tai se millä se on korvattu,olisko intiassa tai virossa) kiireiltään viitsii lukemaan ja vieläpä painamaan kolmea näppäintä.
Vastaa- liitä tiedosto- lähetä.
Muutahan ei tapahdu,ihmiset ovat itse vastuussa kirjoituksistaan,ei niitä hullunjuttuja aleta poistamaan saati kokonaan blokkaamaan.
Asia ei kuulu ALLERILLE.Paska saa levitä ja haastakoon ihmiset toisiaan oikeuteen.
ALLERIN velvollisuus ei ole toimia niin,että sen omistaman palstan kirjoitukset pysyisivät tolkullisella tasolla.
Oletko laittanut kenenkään autoon seurantalaitetta?
Joo olen.Myin kerran auton,joka tiputti öljyä.Vanaa seuraamalla pystyi halutessaan seuraamaan ja näki vielä kenen pihalla auto oli seisonut pitemmän aikaa.
Kiinasta tilatut laitteet autoon ja niitten seuranta on nyt kysymyksessä.