Tätäpä odotellessa ;)

Florish

9

148

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mediatohtori

      Tarja, Anette, ja Tuomas. Rahastuksen ja mediakohun epäpyhä kolminaisuus...
      Kaikki kolme kyllä osaavat kääntää vaikeudet bisnekseksi.

    • olenkynsiäjahabaa

      Aletaan pitää päiväkirjaa joka työpaikassa ja uhataan paikallisissa sopimusneuvotteluissa julkaista salaiset arkistomme, jos...:)

    • TulevakirjailijaAO

      Uutisen mukaan Anette olisi maininnut muistelmakirjan kustannussopimuksesta blogissaan. Lieneekö Anette poistanut tekstin blogista, kun sitä ei nyt näy.
      Meillä valitsee sananvapaus, ja Anette saa tietenkin kirjoittaa kokemuksistaan, kunhan pysyy totuudessa. Anettella on ilmeisesti myös pulaa rahasta, kun hänen firmansakin meni konkurssiin kesällä 2015. Tosin en usko, että Anetten Nightwish-kirjasta tulee mitään myyntimenestystä. Ollilankin Nightwish-kirjaa myytiin aikoinaan yllättävän vähän, ja syynä pidettiin sitä, että mehevimmät kohdat kirjasta julkaistiin lehdissä ja somessa.

    • Florish

      Huomasin saman, kun menin tsekkaamaan mitä siellä mahtaa olla, aika jännä juttu tai sitten olin huono salapoliisi ;) No laitanpa linkin mikä mulla on ainakin mennyt ohi..ihan mielenkiintoinen.

      https://www.youtube.com/watch?v=4NqolQkWtuE

    • vanhauutinen

      Kyseessä on vanha uutinen. Facebookissaan 2.3.2013, siis kolme vuotta sitten, Anette kertoi uutisen, että olisi saanut tai saamaisillaan kustannussopimuksen päiväkirjojensa julkaisemisesta. Luulen, että koko kirjaprojekti on sittemmin haudattu.

      • Florish

        No ilmankos, vaan toisaalta oishan tuo voinut olla mielenkiintoista luettavaa..tuo Hasselhoffin show mietitytti pikkasen, koska mulle ainakin jäi sellainen kuva, ettei se seitsemän sivun mittainen " valituskirjelmä" ollut pelkästään Jukalta ja asiaa ei kuitenkaan korjattu, vaikka Mr.Monroe koitti asiaa selventää.

        Jukalla ollut pahasti kuppi nurin jos näin on ollut, mutta se siitä nyt on nyt ja tästä pitää nautiskella.


    • manneauki
      • Florish

        No joo..näissä vissiin tarkotus mainostaa noita vaatteita tms?? Ei kyllä ihan myyvin mainoskuva.. :D Mut Hankkijan lippis taitaa olla nykypäivänä himoittu keräilyesine!!


    • HaistaMuna

      Tilulilulii hahahahhahahahahahahhahahahahahaha

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      66
      754
    2. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      113
      712
    3. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      37
      686
    4. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      127
      641
    5. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      67
      579
    6. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      40
      579
    7. Vasemmiston aloite

      Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja
      Pyhäjärvi
      58
      483
    8. Onko suhtautuminen kaivattusi

      Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin
      Ikävä
      35
      458
    9. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      26
      455
    10. Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?

      Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      449
    11. Miksi vihainen

      Miksi olet vihainen mulle?
      Ikävä
      41
      422
    12. Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu

      Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i
      Maajussille morsian
      0
      395
    13. Näyttää siltä ettet edes sinä.

      Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa
      Ikävä
      28
      379
    14. Hei, alettaisko oleen yhdessä?

      Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys
      Sinkut
      64
      374
    15. Kun asiat pitkittyy niin ne mutkistuu

      Mutkaista jo on, ei nämä enää selviä.
      Ikävä
      29
      364
    16. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      57
      362
    17. 32
      351
    18. Jää tyhjää tila

      Kun ärrä loppuu. Toivottavasti ei kyhätä siihenkin kirppari. Hävettää koko keskusta.
      Ähtäri
      24
      349
    19. Miks tämä jatkuu näin pitkään?

      Ootko rakastunut?
      Ikävä
      23
      347
    20. Onko kaivattusi

      Meedio?. .....
      Ikävä
      27
      346
    Aihe