Meksiko on ihana!

reissaaja1

Täälläkin moni pelotteli Meksikosta ja sen vaaroista. Toki en vähättele vaaroja enkä köyhyyttä, mutta meillä oli aivan ihana loma Maya-rivieralla. Carmenista tykkäsin kovasti ja meillä oli mahtava hotelli, HM Playa den Carmen, josta käveli rannalle noin viisi minuuttia. Ruoka oli hyvää ja halpaa kaikkialla. Parina iltana söimme viiden tähden ravintolassa, jossa palvelu oli loistavaa, kallein annos oli euroissa alle kympin. Ihmiset olivat ystävällisiä ja avuliaita.

Carmenista kävimme reissuilla Chichen Itzassa, Akumalissa ja Tulumissa. Tulumin rannat ovat mielettömät, niitä ei pysty sanoin kuvailemaan :) Paljon jäi vielä näkemättä ja kokematta, mutta lisää sitten toisella reissulla!

8

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hippi-inkkari

      Mekin menemme ensi talvena sinne ensimmäistä kertaa. Onko sinulla tietoa myytävistä nahkavaatteista ja niiden hintatasosta?

      • Kanttorinahka

        Mikäs ihmeen nahkafetissi kysyy tätä samaa joka jutussa?


      • Halooooo

        No hän on kysynyt sitä kahdesti saamatta vastausta. Tuskin kaipaa sun vittuilua, pelle!


      • siilitäti

        KIITOS TUESTA!!!


      • Kiitoskiitosvaan
        Halooooo kirjoitti:

        No hän on kysynyt sitä kahdesti saamatta vastausta. Tuskin kaipaa sun vittuilua, pelle!

        Heti löyty toinen nahkahomo puolustamaan.


      • Nainen_oon_vitun_homo

        Vittu mikä pelle!
        Matkusta sä vaan Keravalle kun muuhun tuskin on varaa


      • oleomaitsesi
        Nainen_oon_vitun_homo kirjoitti:

        Vittu mikä pelle!
        Matkusta sä vaan Keravalle kun muuhun tuskin on varaa

        Tais olla arka aihe kun noin suututtaa. No hei, jokainen tavallaan. Nahkahomot on ihan ok. Älä ota ittees, ei oo häpee olla nahkahomo.


      • tölykät

        Tännekkin on Kanarian palstan jäkättäjät jo tulleet, tämä on Meksikon osio!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1516
    2. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      223
      1146
    3. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      13
      1146
    4. Persut yritti estää somalinaista väittelemästä lääketieteen tohtoriksi

      Yrittivät saada hänet lähihoitajakouluun, vaikka pärjäsi hyvin koulussa. Nyt hän on yliopistossa väitellyt lääketieteen
      Maailman menoa
      247
      958
    5. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      81
      949
    6. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      141
      930
    7. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      179
      913
    8. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      839
    9. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      71
      757
    10. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      31
      723
    Aihe