Jokerit palstaa pidetään yllä

JamppaVille

kunnes palaavat maitojunalla takaisin ja anovat nöyrästi pääsyä takaisin liigaan. Voisihan tänne KOOKOON JA SPORTINkin laittaa.

11

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maakuntasarjaan

      Ei ne liigaan pääse, vaan aloittavat maakuntasarjasta.

      • cfyhgvjb

        Aivan varmasti pääsevät suoraan liigaan, jos lopettavat KHL:ssä. Kyllä se on liiga, joka on jalat levällään ottamassa takaisin Suomen isoimman urheiluorgasaation.


      • 12aapeli12

        räpeltäkööt helsingin luuseriluistin seura siellä mongoolia mestaruus sarjassa ,lyhyt kausi 6kuukautta kesälomaa kerkee ottaa harjotus pelejä sokeita ja koomapotilaita vastaan tsäkällä tasuri jos ei tuu "tuomari" viehettä


      • SsDg
        cfyhgvjb kirjoitti:

        Aivan varmasti pääsevät suoraan liigaan, jos lopettavat KHL:ssä. Kyllä se on liiga, joka on jalat levällään ottamassa takaisin Suomen isoimman urheiluorgasaation.

        Suomen ? Isoin. Ryssäthän sen omistaa. Sitten kun rahahanat menee kiinni niin hjallis ostaa 1 eurolla jokerit takaisin. Velat kuitattu. Blues ja myös tulevaisuudessa jokerit pitäis suomessa aloittaa 2 divisioonasta.


      • 12aapeli12

        ei vittu ei , mikä on kun ei onnistu mikä on kun ei taidot riitä ,ei edes ryssän puulaaki sarjassa. ulkokaukaloitten jäädyttäjinä vois aloittaa jossain etelämantereella. on vittu niin tyhmiä että jäädyttäis .


      • nijhi
        12aapeli12 kirjoitti:

        ei vittu ei , mikä on kun ei onnistu mikä on kun ei taidot riitä ,ei edes ryssän puulaaki sarjassa. ulkokaukaloitten jäädyttäjinä vois aloittaa jossain etelämantereella. on vittu niin tyhmiä että jäädyttäis .

        Eläköön elämänkoulu.


    • refr

      Blues pois ja Jukurit tilalle

    • kendoooooo
    • nimime

      Noniin, tänään se tapahtuu!! Jokerit palaa häntä koipien välissä Liigaan :D

    • onparas

      Hyvä Jokerit!

    • MinäMeLiiga

      Mikkelin Jokereiden palsta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      62
      988
    2. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      313
      911
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      60
      790
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      55
      693
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      96
      613
    6. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      25
      592
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      46
      591
    8. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      57
      590
    9. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      79
      564
    10. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      14
      548
    Aihe