Help meee!!

HELPPP

Tiedättekö mistä saa elokuvia ostettuu halvalla (turusta)?????

1

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moovie

      Jos käytetytkin kelpaa, niin Hassisen kirppis Hakakadulla, siellä on ainakin leffanurkkaus, missä myydään käytettyjä sekä uusia leffoja edullisesti. On Nummen katsastusaseman vieressä kadun toisella puolen.
      Rautatieaseman lähellä on myöskin yksi leffadivari, hintatasosta en tosin ole varma, kun en ole asioinut siellä.
      Kirppiscenterit Länsikeskuksessa sekä Manhattanilla on myös näitä paikkoja, mistä uusiakin leffoja saa aika järkihinnalla.
      Prismoissakin muuten on ainakin välillä hyvinkin edullisesti leffoja kaupan. Piispanristin Prisma(on tosin Kaarinan puolella) ja Vanhan Tampereentien Prisma ainakin on näitä kauppoja, joista saa uusia leffoja 3-5€ kappalehintaan.
      Levykauppa Äx Kristiinankadulla on myös yksi hyvä kanava leffoille. Ovat mun mielestä kyllä vähentäneet leffapuolta, mutta sieltäkin löytyy aika paljon katseltavaa järkihinnalla. Heillä on hyvänä puolena vielä se, että he tilaavat muistakin Äxän myymälöistä tuotteita asiakkaalle, jos asiakas haluaa. Vielä jos tuotteet noutaa liikkeestä, niin säästyy ne postituskulut.
      Siellä oli viime vuoden puolella aika isokin leffojen poistomyynti, itse ostin halvimmillaan 0,50-2€ kappalehinnalla uusia leffoja. Eli käy nyt ainakin kollaamassa heidänkin valikoimat.
      Että eiköhän näistä vaihtoehdoista löydy sullekin ajankulua:)
      Itselle on ainakin löytynyt, mulla kuitenkin on noin 1000kpl kokoelma laidasta laitaan olevia DVD.tä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      171
      6165
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4693
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      51
      4440
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4279
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2692
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2195
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1662
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      133
      1564
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      48
      1483
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1328
    Aihe