Tiedättekö mistä saa elokuvia ostettuu halvalla (turusta)?????
Help meee!!
1
194
Vastaukset
- Moovie
Jos käytetytkin kelpaa, niin Hassisen kirppis Hakakadulla, siellä on ainakin leffanurkkaus, missä myydään käytettyjä sekä uusia leffoja edullisesti. On Nummen katsastusaseman vieressä kadun toisella puolen.
Rautatieaseman lähellä on myöskin yksi leffadivari, hintatasosta en tosin ole varma, kun en ole asioinut siellä.
Kirppiscenterit Länsikeskuksessa sekä Manhattanilla on myös näitä paikkoja, mistä uusiakin leffoja saa aika järkihinnalla.
Prismoissakin muuten on ainakin välillä hyvinkin edullisesti leffoja kaupan. Piispanristin Prisma(on tosin Kaarinan puolella) ja Vanhan Tampereentien Prisma ainakin on näitä kauppoja, joista saa uusia leffoja 3-5€ kappalehintaan.
Levykauppa Äx Kristiinankadulla on myös yksi hyvä kanava leffoille. Ovat mun mielestä kyllä vähentäneet leffapuolta, mutta sieltäkin löytyy aika paljon katseltavaa järkihinnalla. Heillä on hyvänä puolena vielä se, että he tilaavat muistakin Äxän myymälöistä tuotteita asiakkaalle, jos asiakas haluaa. Vielä jos tuotteet noutaa liikkeestä, niin säästyy ne postituskulut.
Siellä oli viime vuoden puolella aika isokin leffojen poistomyynti, itse ostin halvimmillaan 0,50-2€ kappalehinnalla uusia leffoja. Eli käy nyt ainakin kollaamassa heidänkin valikoimat.
Että eiköhän näistä vaihtoehdoista löydy sullekin ajankulua:)
Itselle on ainakin löytynyt, mulla kuitenkin on noin 1000kpl kokoelma laidasta laitaan olevia DVD.tä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2604596Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit422770Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061604Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 551334
- 931245
- 471119
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2081116