Sunnuntaina puoliltapäivin porukka selvitteli välejään Kirkkokadulla puukon kanssa. Aivan uteliaisuuden vuoksi kyselen, olivatko maahantunkeutujia vaiko kansallispukuisia?
Puukko heilui sunnuntaina.
JeSuisRaciste
10102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Puukko viittaisi enemmän kansallispukuisiin ja veitsi maahantunkeutujiin. Jospa joku kertoisi, kumpia olivat.
Kepulaisten vika.
Puukkohippa on taas yleistynyt. Reviireillä on rajat.
Lieneekö nuo sitten ihan kotimaisia kulttrin rikastajia, kuten hyvin voisi päätellä.
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/rotuaarin-puukotusta-edelsi-aikaisempi-riita-valeja-selviteltiin-jo-aamulla/722598/
Sitä kutsutaan kotouttamiseksi.Aloitus paketissa jokaiselle mora.Suomalaisuus kunniaan (tavat ja kulttuuri)!
Mannethan on täällä jo kuin kotonaan ja moran saavat jo lapsena.
Mamut asialla! Ei ollut puukkoja vaan teräaseita käytössä. Eikä mainittu että suomalaisia, joten asia täysin selvä. MAMUT harrastuksissaan.
Ja taas uusi puukotus Rotuaarilla:
http://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/miesta-puukotettiin-rotuaarilla-poliisi-otti-epaillyn-tekijan-kiinni/724379/
Onko saman "seurueen" tekosia?
Saman tyyppiset supisuomalaiset narkit/ sekakäyttäjät asialla. Hyvä että harventavat toisiaan, mutta tekisivät sen syrjemmässä.
eikös ne jotkut heilutellu puukkoa
vappunakin Isokadulla baarin terassilla?