Hei, olen ollut kahden nuoren naisen ja vanhemman miehen kanssa sähköpostitse, liittyen meitä yhdistäviin henkilöihin. Jonkin aikaa viestittely ollut ystävällistä ja kohteliasta. Paitsi nuorempi naisista, joka ei taida haluta tutustua. Nyt on käynyt näiden kaikkien kolmen henkilön kohdalla siten, että eivät ole enää vastanneet viestiini. Mikähän mahtaa olla syynä. Olenko vaikuttanut heistä tunkeilevalta tai liian innokkaalta tutustumaan, liian pian.
Päättyikö yhteytemme tähän?
Kiitos jos ehdit katsoa.
Unijukka, katsoitko minulle
6
<50
Vastaukset
- Unijukka15
Kyse on jollakin tasolla luottamuksesta ...
Yleensä ottaen "viestittely" (sähköpostilla tm.) on "vain" viestittelyä, eli juttu mikä ihmisten välillä milloinkin on on vasta alkutekijöissään. Tähän on oikeastaan vaikeaa sanoa muuta, kun en tiedä mitä asia välillänne koski. Kuitenkin nämä ihmiset kokivat kenties, että asiassa ei ole enää aihetta enempää keskusteluun.
Jää siis kysymys siitä, miten tärkeästä asiasta mahtoi mielestäsi olla kysymys. Vai halusitko vain kevyesti rupatelle näistä henkilöistä. Jos jälkimmäinen, niin voi olla että he katsoivat, ettei asian suhteen ole mitään ns.lisättävää. Eli viestinnän jatkuminen olisi näin ollen ollut heistä enemmän tai vähemmän vailla merkitystä ...- Kaukaista
Kiitos vastauksestasi. Kyse oli meitä kaikkia kiinnostavasta asiasta. Mutta vika on ehkä siinä, että olisin halunnut myös ystävystyä kanssaan. Heille ehkä riitti asioiden käsittely. Ihmettelen vain kun eivät viimeisimpään viestiini vastanneet edes kohteliaan lyhyesti. Tuosta luottamuksesta vielä kysyisin, jos ehdit. Tarkoittaako, että eivät oikein luottaneet minuun.
Heidän tunteistaan minua kohtaan lähinnä haluaisin tietää. Onko niin, että"kiitti, meille riitti"
- Unijukka15
Kyllä heille epäilemättä jäi epäselväksi miksi halusit tätä keskustelua jatkaa. Ehkä olisi pitänyt löytää myöskin muita mahdollisia yhdistäviä keskustelunaiheita ...
Et kuitenkaan tässä vaiheessa ilmeisesti tiennyt heidän elämäntilanteistaan ym., jonne tämä keskusteluyhteyden katkaiseminen voisi myös viitata.
Tietenkin asiat voisi esittää kohteliaasti, joskus se vain tuntuu olevan vaikeaa.- Kaukaista
Kiitos sinulle vielä. Varmaankin asiat on niinkuin sanot. En tosiaan tiedä heidän yksityiselämästään. Mutta tosiaan, jos vaikka viestissään lopuksi toivottelee jotain tai laittaa liitteitä viestiin, luulisi että kiitettäisiin..
- nettikerho
Tuntuu että kokevat uteliaaksi sinut,,,vetäytyvät ,keskenään puhuneet asiasta,ei muuten lopu kuin kananlento kolmeen ihmiseen itsekseen...anna olla.Eivät halua aiheesta enään,ja koskien toisten elämää,alkvat tuntea tosiaan olonsa tunkeiluna,kun kiinnotut aiheesta kovastikin,koskien tiettyä juttua,ei halua juoruta ,olettavat että teet sitä muillekin,anna asian olla ja keskity omaan elämäsi ja keksi tekemistä ettei ajatukset pysy toisissa alinomaa.
- kaukaista
Hei, kiitos sinulle. Nämä henkilöt, eivät tunne toisiaan. Kyse ei ollut juoruilusta, vaan kaikkien meidän kolmen mielenkiinnosta sukututkimusta kohtaan. Omaa sukuamme olemme tutkineet ja vaihdelleet tietoja kaukaisista esi-isistä. Itse vain olisin halunnut tutustua heihin paremmin, koska olemme samaa sukua :) Mutta jos joku näkijä vielä keksisi, miksi eivät halua yhteyksiä pitää, mielenkiinnolla kuulisin. Hyvä olisikin keksiä muuta tekemistä, sukututkimus on niin koukuttavaa :) Kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637