Kokomaan talous on mennytKreikkaan josta Saksan pankkeihin. Tämäkö oli Aarne Saarisen seuraajien perintö. Kun se vasemmiston alkuperäinen ajatus oli puolustaa pienipalkkaista työläistä niin Te lahjoititte kaikki Saksan pankkeihin.
Menihunninkoon
15
<50
Vastaukset
- 011001101101
Kyllä me saatiin kaikkiin pienimpiin eläkkeisiin ja tukiin korotus ensimmäinen yli 20 vuoteen. Saarisen muisto elää!!
- okeipersuteiks
Soihoisi soinihoisi
- EIKÖMUKAOLE
"En tiennyt "ei ole mikään tekosyy koska SOINI ON KOKO AJAN TOITOTTANUT.................
- menihunninkollekolössi
Eikun Soini hoisi takuueläkkeet. Takuueläkereilassa. Mutta kun koko esimerkiksi työläiset on nytahdingossa. Koska Kreikalle sovitutsovitukset ovat järjettömiä.
- nytsoiatarvitaan
Soinihan on niin tuhannesti sanonut että ne rahat ei mene Kreikan kärsivälle ja kärsivälle kansalle vaan Saksan pankkeihin.
- adffddfg
Mitä sitten? Itse on ollut lapioimassa sinne myös rahaa. Suomi maksaa viiden jäsenvaltion jäsenmaksut. Miten kukaan hallituksessa ei ymmärrä pyytää lievennystä. Koko eu on koitunut suomelle ihan vtun kalliiksi.
- vanhatkommaritesiin
Käytännössä julkinen on multinen.. Jo nykyään.
- eivuosiintoiminu
Tuo julkinen terveydenhoito niin en kyllä sinne ketään tässä työläiskaupungissa enää kehota menemään.
- aåpgfögjög
Täällä mansessamennyt ihan siis katastrofaaliseks. Julkinen terveydenhoito päivittua. Joo mamuille löytyy paikkoja vanhoista sairaaloista. Kaupin sairaala meni mamuille. Enmäniikauheeihminen ole että suinpäinmamun karkoittaisin. Omaapohjaajatervepohjaa on. Mutta maahanmuuttajasuvun jäsenenäkin niin JOKUROTIASIOIASSA PITÄÄ OLLA!
- näinontosimooses
Paavolaa ja Kekkosta ei enää ole joten meidän on turvauduttava Väyryseen.
- Kreikanvelkanouseekoko
Kekkonen oli hyvä ja Paavola mahtava. Näiden kyseisten vaihtoehtojen puutteessa meidän on ihan oikeesti turvauduttava Väyryseen.
- paljohyvääki
Kyllähänsepaavola mahtava mies oli ja hyvä että se Hervanta rakennettiin.
- Puoluetulee
Puolue tulee ja Paavo§ Väyrynen. väyrynen. tulee.
- haltuunottaa
Väyrynen tuleesetulee.
- rdu877
Se voimuuten tulla kun se on elänyt esimerkiksi 1970-luvulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399286Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748179Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681646019William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542453Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62159Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821795Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201738Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81595Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921519Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411418