Käräjäkivillä riita-asiat ratkottiin n.150 vuotta sitten. Nyt on aika ratkaista paikalliset kärhämät kansan katsellessa ja makkaraa mussuttaessa.
Paikkana KIVIPUISTO, siellähän se on valmiina tarkoitustaan varten. Ympyrämuoto on jo valmiina, 180 astetta taipuvaisesti Kärsämäki, Haapajärvi, Kiuruvesi, Pihtipudas -heilurina.
Jokainen valtuutettu voi kutsua kaksi käräjäavustajaa ja istuntoa johtamaan saamelaiskäräjien puhemies. Lautamiehet-ja naiset valitaan yleisöstä, kaksisataakaksikymmentäyksi.
Juhlavuositapahtuma-eikö?
tapelkaa.älkää.jupisko
6
<50
Vastaukset
- ideoita-tarvitaan
Juuri vähintäänkin Vapun tienoilla tämä voitaisiin laittaa täytäntöön. Ehdottomasti.
Juhannus olisi vihonviimeinen aika. Ja 150-vuotis Pyhäjärven kaupunki pääsee julkisuuteen.- paraspaikka1
Kyllähän jotain toimintaa sais olla risteysalueen parhaalla bisnespaikalla
- trendi.jatkuu
Käräjät käydään vuoden päästä, paikka valtuustosali! Tuloskin on tiedossa etukäteen!
- Korvenkasvatinserkku
Eiköhän anneta maat ja mannut haapikkaille, onhan sitä jo kerran yritettykin, hopo hopo
- ainetta.kakkosreiästä
Voiko vi...ukseen kuolla?
Kysyy yhteiskunnan elätti somevetelehtijä.- vitulusvademecum
Ethän tuota oo vielä kuollu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637