Olen 18v aseksuaali tyttö. En ole ikinä seurustellut. Syy siihen on että kaikki tuntuvat olevan vain seksin perään. Itse en halua kokea seksiä ollenkaan. Siksi tulen olemaan ikuisesti yksin.
Näinkin voi oikeasti käydä
10
<50
Vastaukset
- AlexDeLarge
Entäs muut aseksuaalit?
- 18.tyttö
Olen yrittänyt löytää heistä, mutta ei löydy minulle sopivaa kumppania.
- 76895
Hei. Haluaisit siis kuitenkin seurustella, vaikka seksi ei kiinnosta? Oletko koskaan aiemmin ollut kiinnostunut seksistä? Joskus ihmisillä tulee elämässä vaiheita, ettei seksi kiinnosta lainkaan tai toisaalta se voi alkaa kiinnostamaan vasta kun löytyy oikea kumppani. Itse en ole koskaan harrastanut seksiä ja muutenkin tuntuu etten tositilanteessa koskaan pystyisi siihen. Sitä paitsi, mitä väliä sillä harrastaako vai ei. En usko että se kokemuksena loppujen lopuksi on kovin ihmeellinen.
- 18.tyttö
En ole koskaan ollut seksistä kiinnostunut. Mielestäni seksi on turhaa, enkä sitä aio ikinä harrastaa. Sen takia en kelpaa kenellekään. Kaikki ajattelevat pelkkää seksiä. Mistä löytäisin naisen, joka ei haluaisi seksiä ollenkaan?
Kyllä niitä romanttisia aseksuaaleja löytyy ja joillain aseksuaaleilla on myös kukoistavia suhteita seksuaalien kanssa erilaisin järjestelyin, jonkun kumppani pidättäytyy seksistä, joku aseksuaali harrastaa seksiä, koska nauttii kumppanin miellyttämisestä ja joku antaa suhteen seksuaalisen puoliskon hoitaa seksitarpeensa muualla.
Oletko koittanut etsiä kumppania aseksuaaliyhteisöistä? Avenin foorumilla on myös alue seuranhakuun. Rohkeasti kannattaisi myös lähteä Suomessa järjestettäviin miitteihin ja SETAn alueyhdistysten aseksuaali-iltoihin. Monet aseksuaalit tunnustavat julkisesti väriä pitämällä mustaa sormusta oikean käden keskisormessa. Tarkkasilmäinen voi siis bongata aseksuaalin mistä tahansa.
Toki kumppaninhakua vaikeuttaa aseksuaalien vähyys ja tietysti me aromanttiset teemme siitä vielä vaikeampaa. Sori siitä vai miten se meni ;)
rip sitte
- gjkhxhn
Korjaan vähän fraasiasi "useimmat haluavat seurustelusuhteessa myös seksiä."
Myönnän ihan auliisti että jos rakastan ihmistä tahdon myös osoittaa sitä rakastelemalla hänen kanssaan. En siis ole erityisen kiinnostunut aseksuaalista. Mutta on aika kärjistettyä sanoa että haluan vain seksiä.- 2853
Eikös seksi ole yleensä omien tarpeidensa tyydyttämistä toisen avulla? Ainakin näin olen itse sen kokenut. Siinä ei rakkaudella ole paljon tekemistä asian kanssa. Kaikilla varsinkin mieshenkilöillä on kuitenkin jo ihan biologinen tarve tyhjentää kassit tietyin väliajoin. Siksihän miehistä voi joskus tuntua, että naiset eivät koskaan halua seksiä.
Siis ase-seksuaali?
- TROLLITUTKA
Trollolloo trolli ^
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,1033505Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv1992248Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,02100Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k371832Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll91649- 951098
No onneks ei tartte sit olla
Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....5850- 49831
Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä
Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu69827Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.
Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti129773