Onko tuolle linjalle jyväskylään joka vuosi haku?
Jyu gero&kansanterveys
jyuun
21144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kyllä on. Aion itse pyrkiä tänä vuonna sinne
Oletko aiemminkin hakenut vai eka kerta? Mä vielä pähkäilen :/
Viime vuonna harkitsin,mutta en sitten kuitenkaan hakenut. :}Eli tänä vuonna eka kertaa.
Haetteko amk- vai yo-pohjalta? Täällä kolmatta kertaa yo-pohjalta hakeva :D
Yo pohjalta. Tähän samaanko kolmas haku? Onko kirjallisuus ollut kuinka vaihtuva eri vuosina?
AMK-pohjalta. Viime vuoden materiaalia ei tainnut sivumääräisesti olla kauhean paljoa, ehtii ehkä näin työn ohessa jotenkin valmistautumaan.
Minkälaisia pääsykokeet on olleet ?Esseetä vai monivalintaa?
Onko aiempina vuosina ollut sama kirjallisuus?
Itsekin haen :)
Mistä löytää tämän vuoden pääsykoemateriaalin?
Miltä materiaali on vaikuttanut?
Terveyspolitiikka osittain ympäripyöreää tuubaa, mutta aika selkeä paketti. Panostatteko nippelitietoon vai isompiin kokonaisuuksiin?
Terveyspolitiikassa paljon toistoa, muut aineistot selkeitä paketteja, mutta paljon nippelitietoa. Viime vuonna taisi olla sama aineisto.
Materiaali on tosiaan sama kuin viime vuonna, toivottavasti olisi myös sama koe. Kuinka paljon käytätte aikaa lukemiseen?
Toivottavasti koekin tosiaan olisi sama kuin viime vuonna. Itse käytän lukemiseen päivittäin aikaa noin tunnin päivätyön ja perheen ohessa, viikonloppuisin vähän enemmän. Tavoitteena on ehtiä kahlaamaan aineisto kolmesti läpi, katsotaan mihin se riittää...
Haetko yo- vai AMK-pohjaisena? :) Itse yo-pohjainen hakija.
Amk-pohjalta haen. Viime vuonna jäin ekalle varasijalle.
Kuinka helposti irtosi viime vuoden sijoitus ?Oliko hankala koe?
Mielestäni melko helpolla viime vuoden sijoitus tuli, kaikkia materiaaleja en viime vuonna ehtinyt edes kahdesti lukemaan. Ei koe mitenkään hankala ollut, mutta paljon on pikkutarkkaa muistettavaa ja paikalla jaettu materiaali oli englanninkielinen.
Millaiset fiilikset jäi pääsykokeesta? Aineistokoe oli melko iisi,mutta monivalinnan kysymykset oli kyllä paikoitellen aika pahoja :$
Aineistokoe meni hyvin, monivalinnat kysymysmerkki...Millaisetkohan pisterajat :/