Eihän se ole mies eikä mikään

joka ei nussi itselleen vähintään 10 lasta!
465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tarkoititko kesitasta ja melperiä?

Äänestä
  • tarkoitin. Heillä ei ole mitään näyttöä miehisyydestä.

    Äänestä

Eihän se ole lestadiolaismies eikä mikään joka ei nussi 10 lasta

Äänestä
  • Noin me opetamme vanhoillislestadiolaisuudessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanh.lest.saarnamies kirjoitti:

joka ei nussi itselleen vähintään 10 lasta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu