Naisten haluttomuuteen on vain yksi syy

Raakatotuus

...nimittäin se, ettei se (oma) mies kiinnosta seksuaalisesti, ei ainakaan enää. Turha sitä on siinä vaiheessa enää yrittää selvittää että miksi, tai yrittää korjata tilannetta. Liekki on palanut loppuun, ja sillä hyvä.

2

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pikkumyy133333

      eipä pidä paikkaansa. kyllä joku ihminen pitää sinusta. et vain tiedä kuka on kyseessä ja en paljasta itseäni etten vain tule huomatuksi

    • Terveellinenjatoimiva

      No miten tähän on tultu? Onko tunnetasolla kaikki kunnossa, miten on henkisen hyvinvoinnin ja huomioimisen laita suhteessa? Aika paljon naiselle merkkaa se tunne-elämä, jos siellä mättää, niin silloin menee ne halutkin. Harvemmin naiseen vaikuttaa se kehon fyysinen muuttuminen, koska vanheneehan nainenkin siinä samalla. Mutta tietysti, jos toinen osapuoli on pitänyt kropastaan ja terveydestään huolta ja toinen ei, niin kyllä silläkin on sitten jotain vaikutusta. Asioita voi aina yrittää korjata, mutta jos jo tuolla asenteella kirjoittelet, niin et halua edes yrittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4754
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      207
      3800
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      101
      2205
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1336
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1248
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1226
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1095
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      477
      1022
    Aihe