MOT ohjelma käsitteli maahanmuuton kustannuksia

KusessaOllaanLäpeensä

Suomi ajautuu ahdinkoon ja velkoihin joista ei selvitä ja syypäitä ovat hölmölän päättäjät jotka ovat pelkkiä pönttöpäitä ja idiootteja kaikki.
Pari miljardia kun otetaan taas hätä lainaa et saadaan miesturisteja ruokkia ja asuttaa ja lisää tulee koko ajan ja varsinkin ruotsista alkaa virrata miehiä joita sieltä kehoitetaan tulemaan tänne. Nyt viimeistään päättäjien pitäisi herätä unestaan ja laittaa piste tuolle järjettömälle miesturistien hyysäykselle. Meillä on satojatuhansia omia köyhiä joita ei kukaan auta samoin sairaita ja kodittomia.
Vanhuksien hoitoja karsitaan ja hoitajia vähennetään että saadaan miesturisteille elatusrahoituksia ja leipäjonot ovat kilometrienpituisia eipä niiden puolesta kukaan marssi mielenosoituksissa.
Maailma on nyt tilanteessa jota on vaikea korjata mitenkään sillä ihmismassat ovat lähteneet liikkeelle ja tuota kansainvaellusta ei pysäytä enää mikään.
EU tulee hajoamaan eikä siihen mene enää kauan sillä pakolaisvirtoja ei pystytä enää hallitsemaan ilman että rajoja ei suljeta ja se johtaa EU:n loppumiseen.

5

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • opelius

      Tai talvivaaraan kepun paskaläjään palaa 600 000 euroa per/päivä.

      • PönttöpäätPäättämässä

        Olen luullut että vihreät on puolue joka valvoo näitä ympäristömme saastuttajia, mutta taidan olla pahasti väärässä? Talvivaara on vain käynnissä sen takia että siinä on poliitikkojen rahoista kysymys. Mitä tuo paskalaitos tuottaa muuta kuin paskaa ja kovaan hintaan se paska tulee, lähistön järvet on paskoteltu ja kohta on paskaa Oulussakin.


    • SuossaOllaanLopullisesti

      Mistä hallitus leikkaa seuraavaksi nyt on koulutus saanut osansa leukkauksista ja seuraavaksi pitää leikata arvatekkin eläkkeistä vaikka?
      MIlloin tulee se raja kun kansa tekee lopun hallituksen pönttöpäille ja alkaa kapina jota seuraa yleislakko?
      Kenokaula Alexsei Stubilo on ottamassa lisää näitä miesturisteja elätettäviksi mutta ei koskaan mainitse mistä löytyy rahoitukset heidän elättämiseensä?

      "Turvapaikanhakijoista koituu Suomelle tänä vuonna lähes miljardin euron kulut, selviää Ilta-Sanomien tekemästä laskelmasta."

      http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001120165.html

    • MitäVittuaOnTämä

      "Kunnille maksettavaan kotouttamisrahaan uppoaa yli 162 miljoonaa ja työ- ja elinkeinoministeriön järjestämään kotoutumiskoulutukseen reilut 60 miljoonaa euroa. Isoimpiin menoeriin kuuluvat myös vastaanottokeskusten asukkaiden saamat tuet, joihin uppoaa noin 90 miljoonaa euroa."

      Epäilen että tuossa laskussa ei ole kaikki miesturistien hoitokulut esimerkiksi sairauskulut on jätetty pois mikä lisää huomattavasti kuluja.
      Suomalaisten opintokuluista leikataan ja ne rahat siirtyy suoraan näille miesturisteille lomailemiseen täällä hölmölässä.

    • MitäVittuaOnTulossa

      "Lastensairaalalle ei löytynyt rahaa, pakolaisille löytyy lähes miljardi!
      Valtiolta ei siis tosiaan löytynyt puuttuvaa 30 miljoonaa euroa, joka on noin 4,2% vuosittain maahantulijoihin kuluvasta rahasta."

      Onko tämä oikein että miesturisteja ylläpidetään meidän omien lapsiemme kustannuksella ettei tuohon sairaalaankaan saatu sijoitettua veronmaksiemme rahoja vaan nekin rahat menee näitten miesturistien perseisiin.
      Kansa äänesti näitä Sipilän kaltaisia uskonlahkolaispönttöpäitä ja nyt nämä saatanan kusipäät haaskaavat verorahamme rikollisiin terroristien hyysäämisiin.
      Jospa nämä terroristit kaulankatkojat ymmärtäisivät mihin suunnata ne kaulojenkatkaisunsa tuonne päättäjiimme niin saisivat pääpirulaiset kunnolla sitä mitä ovat tilanneetkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      82
      3253
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2945
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      53
      2212
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1645
    5. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1524
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      8
      1487
    7. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      18
      1395
    8. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1351
    9. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      35
      1315
    10. Olisitpa rakkaimpani

      Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras
      Tunteet
      6
      1248
    Aihe