Nyt täytyy antaa kiitoksia! Tänään tuli TV7:lta monta hyvää, raitista ja ravitsevaa ohjelmaa.
Ensiksi oli Eliinan eväät. Kiitos Jumalalle tästä ihanasta, maanläheisistä, lämminhenkisestä ja niin ymmärrettävästä evankelistasta. Hän ei ainakaan ole tiukkapipo, eikä ole huumoriakaan unohtanut! Ihana persoona!
Seuraava hyvä ohjelma oli Lindströmin pariskunnan opetusohjelma. Se on todella hyvä. Aamen! Ralf on jo kirkkaudessa. Kiitos Jumalalle, että olemme saaneet nauttia hänen julistuksestaan. Siunausta ja lohdutusta Maaritille.
Katsoin myös Andrew Wommackin ohjelman. En ole oikein koskaan jaksanut keskittyä hänen ohjelmiinsa. Mutta nyt katsoin. Sekin oli mielestäni hyvä. Katsoin jo viime kerralla. En ole aina ollut tätä mieltä hänen ohjelmistaan. Mutta tämän illan ohjelma oli kyllä hyvä.
Viimeisin, jonka katsoin ja katson aina on Varustamo. Jarmo Sormunen on myös raitis julistaja. Täyttä asiaa ja hyvää Jumalan Sanan julistusta. Kiitos myös hänestä.
Yleensä tykkään katsoa kotimaisia ohjelmia. Ja meillä Suomessa näitä julistajia on kyllä ihan tarpeeksi. Toivoisin enemmän kotimaisuutta TV7:n ruutuun. Ja siinä on sekin hyvä puoli, että samalla kun kuuntelee, voi tehdä käsitöitä!
Hyvää ruokaa TV7:lta
9
165
Vastaukset
- Pirkanmaalainen
Mailis Janatuinenkin on hyvä. Ja Leif Nummela. Ja Matti Vuolanne.
- VillasukkaaPukkaa
Niin on! Nuo edellä mainitsemani sattuivat vaan tulemaan justiinsa eilen illalla.
P.s. Meillähän on samanlainen maku!
- pysytään.totuudessa
Aloittajan mainitsemat ohjelmat ovat niitä harvoja ohjelmia TV7:llä, jotka ovat hyviä.
Enemmän sieltä tulee sellaista sekamelskahapatusta, joita ei kertakaikkiaan jaksa katsoa.
Siihen asti TV:7llä oli suhteellisen hyviä ohjelmia, kunnes David Herzogissa oleva valheen henkivalta soi Martti Ojareksen valtaansa. Siinä kohtaa Ojares menetti kunnioitukseni ja luottamukseni ja taloudellisen tukeni. Surullista. - KiitosVieläKerran
Kiitän Pirkko Vesavaaran Herätys-ohjelmasta! Tällaista evankelistaa kuulisi mielellään useamminkin. Ihanaa, puhdasta ja rakkaudellista julistusta.
- KiitosVieläKerran
Kiitos taas Paavo Järvisen ohjelmasta Kosketus Taivaasta. Olipas väkevää Jumalan Sanaa! Nyt taas jaksaa..., huomiseen!
- Mikäsetä
No yök!
- SataaSataaRopisee
Tänään oli Isännän pöydässä-ohjelmassa mielenkiintoinen vieras. Täytyy katsoa huomenna uudestaan. Paljon oli hänellä painavaa asiaa.
Suosittelen! Onko Ralf siirtynyt kirkkauteen???
- Jumalan.Mies
On.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399286Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748179Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681646019William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542453Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62159Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821795Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201738Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81595Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921519Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411418