kahtokkeepa uusimmat autokatsastuksen tilastot viattomimpana loistava lexus joka on tojotan tekemä tojota corolla tojota corolla verso tojota avensis ja tojota land cruiser ! perinteisesti myös porche on ollut vähävikanen. ai niin nyt tuli niitä kirjotus virheitä
nurmeksen auto tietäjille
8
<50
Vastaukset
- pommikoneita
Eikö kehdata huoltaa autoja,koska tilastotietojen mukaan 25 prosenttia katsastukseen tuoduista autoista hylätään. Sitten vielä suunitellaan katsastusten lopettamista,ei kyllä sen jälkeen uskalla tienpäälle lähteä,koska sellaisia pommeja rupeaa liikkumaan.
- skodillak
aivan sammaa mieltä
- tilastotosoittaalaadun
Japanin autot kärjessä, Toyota, Mazda ja muutkin japsit, samoin on saksan tilastoissa ja Mazda ja Kia oli laatuvertailun voittaja Saksassa AutoBildin mukaan.
- KiaNainen
Kia ja Mazda oli laadukkain Saksan AutoBildin vertailussa tasapistein.
- KiaNainen
Tässä lista, 20 parasta.
Auto Bildin vuosittainen laatuselvitys laskee kullekin valmistajalle yleisarvosanan 7 eri osa-alueen perusteella.
Tulokseen vaikuttavat Forsa-asiakastyytyväisyystutkimus (8187 vastaajaa), takaisinkutsujen määrä, TÜV-katsastusraportin tulokset (lähes 9 miljoonaa katsastusta), valmistajien takuut, Auto Bildin omien toimittajien kestotestien tulokset, lehden autotallitestit sekä lukijoiden palautteet (yli 10 000 lukijapalautetta).
Tulokset:
1. Kia 2,14
1. Mazda 2,14
3. Honda 2,43
3. Hyundai 2,43
3. Toyota 2,43
6. Volvo 2,57
7. BMW 2,71
7. Dacia 2,71
9. Nissan 2,83
10. Mercedes-Benz 2,86
11. Opel 3,00
11. Renault 3,00
11. Seat 3,00
14. Audi 3,14
15. Mitsubishi 3,16
16. Citroën 3,17
16. Peugeot 3,17
18. Ford 3,29
18. VOLKSWAGEN 3,29
19. SKODA 3,32
20. FIAT 3,33 - KiaNainen
Kiani on nyt 5 vuotias, vain normaali huollot tehty, ajettu 130 tkm, ruostesuojattu uutena ja ehkä teen uusintakäsittelyn?
Äidilläni on Mazda6 vm.2006, ei muuta ruosteenestoa kuin tehtaalla tehty eikä ruostetta kuten alkumalleissa jolloin tehdas ei tehnyt ruosteenesto käsittelyä, tässä autokauppiaan kommentti Mazdoista:. "Jotkut 2003 - 2004 -vuosimallien Mazdat ovat olleet läpiruosteessa, 2006 vuodesta eteenpäin ruostevikaa ei ole ollut."
Vanhoja ranskalaisia autoja pelätään Ramfeltin mukaan. Katsastustila vahvistaa pelon, kun puhutaan erimerkiksi 9 - 10 vuoden ikäisistä Renault Lagunoista. Etuakselisto ja ohjauslaitteet ovat heikkoja kohtia.
Fiat Stilo on myös listoilla vika-alttiiksi todettu. Katsastustilaston mukaan jousitus ja etuakselisto ovat tyypillisiä hylkäysvikoja. - todennut
KiaNainen kirjoitti:
Kiani on nyt 5 vuotias, vain normaali huollot tehty, ajettu 130 tkm, ruostesuojattu uutena ja ehkä teen uusintakäsittelyn?
Äidilläni on Mazda6 vm.2006, ei muuta ruosteenestoa kuin tehtaalla tehty eikä ruostetta kuten alkumalleissa jolloin tehdas ei tehnyt ruosteenesto käsittelyä, tässä autokauppiaan kommentti Mazdoista:. "Jotkut 2003 - 2004 -vuosimallien Mazdat ovat olleet läpiruosteessa, 2006 vuodesta eteenpäin ruostevikaa ei ole ollut."
Vanhoja ranskalaisia autoja pelätään Ramfeltin mukaan. Katsastustila vahvistaa pelon, kun puhutaan erimerkiksi 9 - 10 vuoden ikäisistä Renault Lagunoista. Etuakselisto ja ohjauslaitteet ovat heikkoja kohtia.
Fiat Stilo on myös listoilla vika-alttiiksi todettu. Katsastustilaston mukaan jousitus ja etuakselisto ovat tyypillisiä hylkäysvikoja.Ranskalaisia kannattaa ostaa vain snakarilta.
- tietämätönolen
todennut kirjoitti:
Ranskalaisia kannattaa ostaa vain snakarilta.
Mikä on snakari?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399297Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748202Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681646053William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542467Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62167Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821799Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201744Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt91619Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921525Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411422