Partio liikkui eilen.Kertomukset IKL ja Lapuan liikkeestä tuli mieleen.Ei näyttänyt
kyllä paikalliselta liikehdinnältä,muttei mukavaltakaan paikkakuntalaisen silmin.
kyllä paikalliselta liikehdinnältä,muttei mukavaltakaan paikkakuntalaisen silmin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
tekee hyvää,että joku partioi ja pitää sunkin lapsista huolta. On ainaki tuki ja turva,joten hyvää kevättä...
Kokoontumisen vapaus toki on,mutta oikeuden ottaminen omiin käsiin onkin jo
toinen juttu.Ärtymystä nuot tuntuvat enemmän aiheuttavan,eikä myöskään ole
uskottavia ulkoiselta olemukseltaan-
Tänään näin ensimmäisen odinin (hupparissa kuva ja maininta)Huittisissa ja kyllä oli kaunista katseltavaa komeasti harmaantunut isokokoinen mies katkokävely kunnossa. Voisitteko vaikka hävitä katukuvasta ja järjestää kuntouttavan työ toimintanne jossain muualla.
Tuon Odin ilmiön myötä on ilmestynyt paikkakunnalle tosiaan muutamia edellä
kuvatun laisia,keski ikäisiä ja nuoria jotka olemuksensa perusteella eivät ole työ-
kuntoisia.Ruotsissa mopedipojat häätivät noita,katsotaan miten Huittisissa?
Antaa ny kavereitten reippailla raittiissa ulkoilmassa.Ei se ainakaan multa pois ole.
Mitä,noita haukutaan,jos olisit perheenisä ja joku ählämi raiskais sun alaikäsen tytön,ni vois tulla sympatiaa tätä porukkaa kohtaan,jotka koittavat edes tehdä asialle jotain. He ovat tavallisia ihmisiä ja tulee viä boonuksex lenkkikin tehtyä hyvän asian merkeissä..
Jospa olisikin noin,et ole tainnut nähdä noita? Kuulemma Harjavallan osasto
poikkeilee paikkakunnalla ja samat häiriköt mitä kaljamahoineen oli kuvattuna
aiemmin.Ei noista esim työelämään ole mitä on näkynyt täällä,paremminkin loisia
yhteiskunnassa.
Jaa eikö huittisisa saa ennää suomalaiset kulkea ilman suvakkien luppaa.
maahantukeilijat saavat. Ollaan heille edes hyviä.
Eikö tälläisen uuden suojelu järjestön kuin odin on kuuluisi esiintyä julkisuudessa ihanteidensa mukaisesti?
Eli partiolaiset olisivat pitkiä vaaleita sinisilmäisiä arjalaisuuden ihanne kuvia. Mielestäni kyseinen järjestö on ottanut jäsenikseen juuri sellaista massaa joka luokiteltaisiin väärän rodun edustajiksi.
Faktat kuntoon
Joo,joku puhuu järkeä ja toinen sontaa.Luuletko kun tyttösi (jos edes on)Poliisipartio on hetkessä paikkalla. Nämä miehet voivat pelastaa tyttösi raiskaukselta ja jopa auttaa vanhaa äitiäsi, jos on tarve joten pidä lapsesi sisätiloissa..
Isänmaallinen kansanliike. Vinhuvuuri sano Kosolalle. että ny piisaa. ja kosola saattettii helsinkistä kotipualee siihe lähes tulkoo loppu ikl.
Kyllä noi odinit on aikaslailla avuttomia reppanoita, joita yhteiskunta joutuu elättämään. Lapsellista hommaa katupartiointi pysyis vaan kotona leikkimässä.
Ulkonäöllisesti näyttäisi olevan ainakin noin,sen perusteella mitä Huittisissa on
näkynyt.Lehtien mukaan myös enemmän häiriköineet kaljaspäissään
Jos jotain pelkäisin, niin pelkäisin noita Odinin epämääräisiä porukoita, en esimerkiksi Huhkolan pellon nuoria turvapaikanhakijoita, joista olen sivusta seuranneena saanut erittäin positiivisen kuvan.
Odinit taitavat elää kohta enemmän yhteiskunnan tuen varassa kuin nuoret tulokkaat, kunhan oppivat ensin kielen ja pääsevät tutuksi maan systeemin kanssa. Ainakin työmotiivi on heillä varmasti parempi kuin noilla osaksi syrjäytyneillä "vartijoilla", joiden suojelusta minä eikä tyttärenikään Huittisissa tarvitse.
En vieläkään käsitä miten kyseiset herrat voisivat auttaa todellisessa hädässä olevaa.
Heidän ulkoisen hapituksensa perusteella kunto nopeaan toimintaan on kyseenalainen .
Mutta tottakai saavat reippailla aikuistenmuskarilta (meijerin toiminta keskus) karhuun kuntoilu on hyvästä.