Eihän_niitä
17.3.2016 12:46
monta vihaajaa ole. Päävihaaja on heinolalainen vanhapoikaeläkeläinen Kalevi Laakso, jolla on yliopistokoulutustakin. Hän on jo yli 10 vuotta käyttänyt kaikki päivänsä palstojen täyttämiseen lestadiolaisvihalla. Toinen vihaaja on kempeleläinen persukunnanvaltuutettu Jussi Pellikka. Hänen vihansa ei ole kovin tehokasta, koska hän on hölmö eikä osaa kunnolla edes kirjoittaa.
Nyt erityisesti viime päivinä lestadiolaisviha on siirtynyt paikkakuntapalstoille, koska lestadiolaisuuspalstoilla joku kirjoittamistaitoinen nikkari oli huumorilla valjastanut kaikki Kalevi Laakson keksimät karmeat pilkkatermit Jumalan valtrakunnan työhön.
Tuolla muutamalla pilkkaajalla on omat pikkupilluvideosivustotkin, joita häne mainosti viime kesänä. Jonkinlainen addikti siis myös kaiken lisäksi.
Lestadiolaisvihaajat esitellään Oulu-palstalla
5
169
Vastaukset
- TyperäÄijäseon
Sipilä kertoi tv uutisten haastattelussa: "Toivottavasti saadaan tulppa pois paatistamme, niin pääsemme jatkamaan eteenpäin!" No, onko meillä niin tyhmä pääministeri, että luulee veneen kulkevan paremmin eteenpäin, kun tulppa irroitetaan!? Tosiasiassa se vene UPPOAA, kun tulppa irroitetaan ja Suomi on todella uppoamassa!
- lestisonsairas
Meitä lestadiolaisten vihaajia ja Sipilän vihaajia on paljon, ja sanon vielä kerran PALJON. Juuri oli oikeudessa esillä että lestadiolainen oli käyttänyt hyväkseen lasta 10vuotta. Hei haloo....kymmenen vuotta käyttänyt hyväkseen.....voiko sikaa olla pahempaa....saatana mitä porukkaa on lestikset. Ei voi olla terve Sipiläkään. Lestikset on sairasta porukkaa.
- Yleistys
Juu ja tietenkin kaikki lestadiolaiset ovat sitten sairaita pervoja hyväksikäyttäjä:)))))
Juurikin näin aivan.
- Nyt_tuo_toinen
tyyppi on taas karannut Niuvaniemen sairaalasta:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016050921537864_uu.shtml - aarrgh
Kyllä meitä vihaajia on paljon
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001710Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571350Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?761298Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108850
- 72833