Kuin maa ja taivas

Mersua onnistuu jo ohjailla kännykällä. Toisin on asiat skozdalla, jota on vaikea saada edes käyntiin talvella.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Varmaankin. Minullakin lapset pelaavat pitkillä matkoilla pelejä kännykällä.

Äänestä

Skoda liikkuu kännykällä kun soittaa sille hinauksen

Äänestä

Sitä se virtuaalimaailma tekee! Onko pelikone ja ratti kytketty jo oikeaan littutelkkuun vai 22 tuuman Saloraan?

Äänestä

Mainiota, että mersusta haaveilevat poikaset vertaavat mersua juuri Skodaan. Ei paha ja osoittaa mihin kategoriaan he Skodan rankkaavat.

Äänestä
  • Näin on. Siksipä juuri Skodaa ei voi verrata bimmerriin tai vulvaan. On verrattava johonkin laadukkaaseen autoon. Bentley ja rollari kävis myös vertailukohteeksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


skozdaaaaaaaaaaaaa kirjoitti:

Mersua onnistuu jo ohjailla kännykällä. Toisin on asiat skozdalla, jota on vaikea saada edes käyntiin talvella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu