Esko Aho ehdolla venäläispankin hallintoneuvoston jäseneksi.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016031721285927_uu.shtml
Taitaa nyt kyseessä olla jonkinlainen suojatyöpaikka Esko Aholle.
Kappas vain
7
<50
Vastaukset
- Agraarisosialistit
Punakepun todelliSet preferenssit paljastuvat pikkuhiljaa
- pula_aho
Esko on mies paikallaan.Kokemusta on suomen ajamisesta melkein konkurssiin ja Nokian syöksemisestä konkurssiin.Kohta tekee putlerista ja sen lähipiiristä persaukisia resupekkoja.
- Suo34mlaineN
Antti Rinne sopisi mielesyäni paremmin Putlerin firmaan. Annti on tottunut tekemään petoksia ja viemään vaikka mummon viimeiset vuokrarahat.
- tuhoaho
Eipä käy kateeksi venäläispankkia. Aho, joka on tuhonnut kerran Suomen talouden, tuhonnut Sitran, tuhonnut Hiihtoliiton, tuhonnut kepuli Ollilan kassa Kairamon ja Isokallion luoman Nokian, tuhonnut venäjänkaupan niin menee nyt tuhoamaan Venäläisen pankin.
- EskoKeskonen
Olisiko tuo kaksoisagentti?
- Menolippu_vain
Hyvä, jos laitaan keräys pystyyn jolla hommataan menolippu Aholle Moskovaan olen mukana. Toivottavasti paluuta ei tule, vaan mies pysyy Moskovassa kuin Otto Ville Kuusinen.
- Veri.virtasi.silloin
Otto Ville Kuusinen oli SDP puheenjohtaja 2011-2013.
Kullervo Manner oli SDP puheenjohtajana 1917-1918.
Aseellisen SDP kapinan 1918 arkkitehtejä.
Nämä ja toverinsa koitti aseilla liittää Suomen Neuvostovenäjään.
Halonen sitten 70 -luvulla, puheillaan vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o4016910Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki494014Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa31657Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava451576Sillan liikuntasauma haittaa pyöräilijöitä
Voi, voi! Sillan liikuntasauma haittaa pyöräilijöitä! https://yle.fi/a/74-20221468 Aina voi etsiä toisen reitin, jos t951444Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard731382Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2601366- 991148
Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue221086- 631072