Esko Ahoa esitetään venäläisee Sberbankiin

Entinen pääministeri Esko Aho on ehdolla Venäjän suurimman pankin Sberbankin hallitukseen.

Venäjä on alkanut palkkaamaan vakoojia ja kun tiedetään, että Esko hölö suu puhuu mitä sattuu, niin siinä on hyvä kohde saada tietoa myös yrityssektorin ja suomen hallituksen toimminoista.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Venäläisten lobbari Esko

"Ei voida ajatella, että kaikki mikä tapahtuu Venäjällä on tuomittavaa"

Valheessa elävä venäjän kansaa ei tarvitse suomesta naruttaa.

Äänestä

Suomalaisten tyhmyyttä, kun typerä entinen pääministeri hyväksytään venäläiseksi vakoilijaksi ja lännen asioiden urkkijaksi.

Ville Niinistö: "Sidomme itsemme Putinin hallintoon"

Ville Niinistön (vihr) mielestä ex-pääministeri Esko Ahon pesti venäläispankin johtoon on puhtaasti poliittinen nimitys.

Esimerkkeinä hänellä on Fennovoiman ydinvoimalahanke sekä ex-pääministeri Esko Ahon (kesk) nimittäminen venäläispankin hallitukseen.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016040121349682_uu.shtml

Äänestä

Hyvä veli muurarit auttaa toisiaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vakoilua kirjoitti:

Entinen pääministeri Esko Aho on ehdolla Venäjän suurimman pankin Sberbankin hallitukseen.

Venäjä on alkanut palkkaamaan vakoojia ja kun tiedetään, että Esko hölö suu puhuu mitä sattuu, niin siinä on hyvä kohde saada tietoa myös yrityssektorin ja suomen hallituksen toimminoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu