paraneeko?

voiviiii

Minua on alkanut todella ahdistaa kun ihmerukousohjelmiin tulee tuskaisia paranemispyyntöjä syöpään halvauksiin sokeuteen amputointiin mätäneviin kohtiin jne. Polvijärveläiset joy ja jan jne lupaavat paranemista. Mutta miten käy? Olen itse pyytänyt apua. No effect. Mulla ei ollut kuolettavaa mutta entäs ne jotka todella huutavat parannustoivoa? Käytetäänkö hyväksi? Miksi tällainen sallitaan? Olisi hyvä kuulla oaranemisjuttuja vaikeista sairauksista. Tv 7 lla lienee ainakin se yksi paraneminen missä mies alkoi kävellä?????

2

246

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sanansaattaja-

      TV7:lla oli tämä kesken ohjelman tapahtunut ihmeparantuminen. Siinä Pertti Cajander nousi ylös pyörätuolista ihan ohjelman lopulla. Jumala vahvisti kaiken sen mitä Pertti puhui puolen tunnin aikana.

      Hänen vaimonsa oli ollut pitkään miehensä hoitaja ja hän alkoi itkeä, kun mies pystyi nousemaan omin voimin pyörätuolista. Tämä näkyi ohjelmassa, kun kameran kuvakulman reunasta näkyi hänen vaimonsa Anne. Olen jutellut hänen vaimonsa kanssa ja kyllä se niin on, että oli suuri helpotus myös hänelle. Kyllä Pertti oikeasti parani.

      Ohjelma on poistettu TV7:n arkistosta. Syynä on se, että Cajander on Jumalan profeetta ja Martti Ojares on väärä profeetta. Ojares ei sietänyt sitä, että Jumalan mies parantui. Ojares ei muutenkaan usko, mitä Pertti puhuu.

      http://www.tv7.fi/vod/player/?program=23715

      Tästä TV7 saa tästä synnistä ansionsa mukaan. TV7 joutuu toiselle omistajalla ja TV7 kanava puhdistetaan saastasta. Niin kuin Jumala puhdisti Jerusalemin toisen temppelin Antiohkos Epifaneksen häväistyä temppelin, niin TV7 kanava myös puhdistetaan.

      TV7:n parantumisohjelmat ovat olleet sikäli ongelmallisia, että ne tarjoavat pelkää rukouspalvelua ilman puhdasta sanan julistamista. Kun ei ole mitään puhdasta sanaa vahvistettavana niin, silloin ei parantumisen armolahja toimi. Healing Rooms toiminta on samanlaista.

      Pienissä kotikokouksissa on alkanut tapahtumaan sellaista, että Jumalan miehet ovat menneet sinne. Lopussa Jumalan on vahvistanut saarnat siten, että joku on parantunut.

    • SalailullaOnSyy

      TV7 olisi ottanut Pertin parantumisesta irti kaiken mediahuomion mitä irti lähtee, siis JOS siinä olisi ollut jotakin mitä ottaa. Eli ilmeisesti juttu haluttiin tarkoituksella unohtaa kaikessa hiljaisuudessa.

      Herää kysymys, miksi haluttiin unohtaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1371
    2. 68
      1340
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1255
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      1009
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      886
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      881
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      696
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      638
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      622
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      596
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      577
    Aihe