paraneeko?

voiviiii

Minua on alkanut todella ahdistaa kun ihmerukousohjelmiin tulee tuskaisia paranemispyyntöjä syöpään halvauksiin sokeuteen amputointiin mätäneviin kohtiin jne. Polvijärveläiset joy ja jan jne lupaavat paranemista. Mutta miten käy? Olen itse pyytänyt apua. No effect. Mulla ei ollut kuolettavaa mutta entäs ne jotka todella huutavat parannustoivoa? Käytetäänkö hyväksi? Miksi tällainen sallitaan? Olisi hyvä kuulla oaranemisjuttuja vaikeista sairauksista. Tv 7 lla lienee ainakin se yksi paraneminen missä mies alkoi kävellä?????

2

246

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sanansaattaja-

      TV7:lla oli tämä kesken ohjelman tapahtunut ihmeparantuminen. Siinä Pertti Cajander nousi ylös pyörätuolista ihan ohjelman lopulla. Jumala vahvisti kaiken sen mitä Pertti puhui puolen tunnin aikana.

      Hänen vaimonsa oli ollut pitkään miehensä hoitaja ja hän alkoi itkeä, kun mies pystyi nousemaan omin voimin pyörätuolista. Tämä näkyi ohjelmassa, kun kameran kuvakulman reunasta näkyi hänen vaimonsa Anne. Olen jutellut hänen vaimonsa kanssa ja kyllä se niin on, että oli suuri helpotus myös hänelle. Kyllä Pertti oikeasti parani.

      Ohjelma on poistettu TV7:n arkistosta. Syynä on se, että Cajander on Jumalan profeetta ja Martti Ojares on väärä profeetta. Ojares ei sietänyt sitä, että Jumalan mies parantui. Ojares ei muutenkaan usko, mitä Pertti puhuu.

      http://www.tv7.fi/vod/player/?program=23715

      Tästä TV7 saa tästä synnistä ansionsa mukaan. TV7 joutuu toiselle omistajalla ja TV7 kanava puhdistetaan saastasta. Niin kuin Jumala puhdisti Jerusalemin toisen temppelin Antiohkos Epifaneksen häväistyä temppelin, niin TV7 kanava myös puhdistetaan.

      TV7:n parantumisohjelmat ovat olleet sikäli ongelmallisia, että ne tarjoavat pelkää rukouspalvelua ilman puhdasta sanan julistamista. Kun ei ole mitään puhdasta sanaa vahvistettavana niin, silloin ei parantumisen armolahja toimi. Healing Rooms toiminta on samanlaista.

      Pienissä kotikokouksissa on alkanut tapahtumaan sellaista, että Jumalan miehet ovat menneet sinne. Lopussa Jumalan on vahvistanut saarnat siten, että joku on parantunut.

    • SalailullaOnSyy

      TV7 olisi ottanut Pertin parantumisesta irti kaiken mediahuomion mitä irti lähtee, siis JOS siinä olisi ollut jotakin mitä ottaa. Eli ilmeisesti juttu haluttiin tarkoituksella unohtaa kaikessa hiljaisuudessa.

      Herää kysymys, miksi haluttiin unohtaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      101
      1246
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      86
      746
    3. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      681
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      657
    5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      112
      535
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      30
      521
    7. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      32
      506
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      181
      489
    9. Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!

      Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi
      Viihde ja kulttuuri
      23
      477
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      59
      463
    Aihe